Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

IBM'den Şirketlere Tasarruf Desteği

IBM'in, şirketleri birçok alanda tasarruf sağlayacak "Cloud Computing-Dış kaynak kullanımı" teknolojisi ile desteklediği belirtildi. IBM'den yapılan yazılı açıklamada,"Cloud Computing" teknolojisini destekleyen "sanallaştırma" uygulamasını icat eden IBM'in, global ekonomik krizin etkilerinin yaşandığı bu günlerde, şirketlerin bu teknolojiden

CNN Türk
IBM'den Şirketlere Tasarruf Desteği

IBM'in, şirketleri birçok alanda tasarruf sağlayacak "Cloud Computing-Dış kaynak kullanımı" teknolojisi ile desteklediği belirtildi. IBM'den yapılan yazılı açıklamada,"Cloud Computing" teknolojisini destekleyen "sanallaştırma" uygulamasını icat eden IBM'in, global ekonomik krizin etkilerinin yaşandığı bu günlerde, şirketlerin bu teknolojiden faydalanabilmesi için çeşitli servisler sunduğu kaydedildi.

Açıklamada, "Cloud Computing" veya ağ üzerinden sunulan hizmet ve yazılımların, işletmelerin ofis alanından yüzde 80, enerji ve soğutma maliyetlerinden yüzde 60 oranında tasarruf etmesini ve kapasitesini 3 kat daha verimli kullanmasını sağladığı ifade edildi.

Amerikan bağımsız araştırma kurumu Gartner'in, veri merkezlerindeki enerji maliyetlerinin, gelecek 5 yıl içerisinde donanım maliyetleri kadar yükseleceğini öngördüğü vurgulanan açıklamada, daha küçük ölçekli işletmelerin aynı sorunlarla karşı karşıya kalmadan büyümek ve işlerini geliştirmek için, yeni yollara gereksinim duyduğu belirtildi.

IBM'in, "Cloud Computing" uygulama hizmetleriyle, müşterilerinin dinamik teknoloji ortamını desteklemek için gerekli olan sunucuları ve depolama olanaklarını planlamasına, yapılandırmasına ve test etmesine destek olduğu belirtildi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ibmden-sirketlere-tasarruf-destegi_65738.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!