Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

IBM’in Başlıca İş Hedeflerinden Biri Akıllı Su Yönetimi

'Akıllı su yönetimi', su yönetiminde bilgi teknolojilerinin önemine vurgu yapan IBM'in başlıca iş hedeflerinden biri haline geldi. IBM Türk Ankara Bölge Müdürü Onur Buçukoğlu, Türkiye'nin 2030 yılında 'su fakiri' olma riskine dikkat çekti.

yapi.com.tr / AA
IBM’in Başlıca İş Hedeflerinden Biri Akıllı Su Yönetimi

IBM Türk Ankara Bölge Müdürü Onur Buçukoğlu, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, su yönetiminde bilgi teknolojilerinin önemine değindi. IBM'in, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin verimli su kullanımına yönelik özel çalışmalar yürüttüğünü diğer taraftan da temiz su elde etmek üzere gerçekleştirilen bilimsel araştırmalara destek verdiğini kaydeden Buçukoğlu, uluslararası kabul görmüş kriterlere göre 'su azlığı' yaşayan bir ülke olan Türkiye'nin, 2030 yılında kişi başına düşen su miktarının bin 100 metreküp seviyesine inmesi sonucunda su fakirliği yaşayacağına dikkati çekti. Buçukoğlu, "IBM'in büyük veri analizi ve nesnelerin interneti başta olmak üzere bilgi teknolojilerinin kullanımı sayesinde bu tehlikenin bertaraf edilebilir" dedi.

Toplantıya katılan IBM Akıllı Şehirler ve Endüstri Çözümleri İş Geliştirme Yöneticisi Bülent Ekuklu ise su ile ilgili bilgi toplanmasının, bu bilgilerin analiz edilmesinin ve doğru stratejilerin oluşturulmasının önemine dikkati çekerek "Akıllı su yönetimi IBM’in başlıca iş hedeflerinden biri haline geldi. Akıllı su yönetimi sel riskinin önceden tahmin edilmesinden, temiz su kaynaklarının korunmasını, aynı zamanda doğanın korunmasını ve ekonominin güçlenmesini mümkün kılabiliyor” ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ibmin-baslica-is-hedeflerinden-biri-akilli-su-yonetimi_133007.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!