Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İtalya 'Aldo Villa'yı Bana...

İbrahim Bodur'a Aldo Villa Ödülü

İtalya Seramik Derneği Uluslararası Aldo Villa Ödülü, bu yıl Kale Grubu Şirketleri Kurucu Murahhas Azası Dr. İbrahim Bodur’a verildi.

yapi.com.tr
İbrahim Bodur'a Aldo Villa Ödülü

b>İtalya Seramik Derneği Uluslararası Aldo Villa Ödülü, bu yıl Kale Grubu Şirketleri Kurucu Murahhas Azası Dr. İbrahim Bodur’a verildi. İtalyan Seramik Derneği tarafından mühendis Aldo Villa’nın anısına oluşturulmuş bir prestij ödülü olan Uluslararası Aldo Villa Ödülü, seramik endüstrisinin gelişimine anlamlı bir katkıda bulunan girişimci, yönetici, teknisyen veya araştırmacılara veriliyor. İki yılda bir verilen ödül, onuncu yılını doldurdu.

Sacmi, İtalyan Seramik Derneği, İtalyan Seramik Makineleri Üreticiler Birliği (Acimac), İtalyan Seramik Üreticileri Konfederasyonu (Assopiastrelle), Uluslararası Seramik Federasyonu (CF) başkanlarından oluşan ödül komitesi, bu yıl ödülün Dr. İbrahim Bodur’a verilmesini uygun buldu.

3 Ekim 2007 Çarşamba günü Bologna’da bulunan Piazza della Constituzione Meydanı'ndaki Kongre Sarayı’nda saat 16:30’da gerçekleştirilen ödül törenine, Türkiye Roma Büyükelçisi Uğur Ziyal, Sacmi Başkanı Domenico Olivieri, İtalyan Seramik Derneği Başkanı Paolo Zannini, İtalyan Seramik Makineleri Üreticiler Birliği (Acimac) Başkanı Pier Luigi Ponzoni, İtalyan Seramik Üreticileri Konfederasyonu (Assopiastrelle) Başkanı Alfonso Panzani ve ICF (Uluslararası Seramik Federasyonu) Başkanı Gian Nicola Babini’den oluşan ödül komitesi, Dr. İbrahim Bodur, Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Teknik ve Kimya Grubu Başkanı Osman Okyay, Kale Grubu’nun üst düzey temsilcileri, dünya seramik sektörünün temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende açılış konuşması yapan İtalyan Seramik Derneği Başkanı Paolo Zannini, “Zeki ve ileri görüşlü idari becerisi, isabetli iş politikaları ile girişimci ruhu Sayın Bodur’u seramik sektörünün ulusal ve uluslararası gelişiminde bir duayen ve öncü haline getirmiştir’’ dedi. Törende bir konuşma yapan T.C Roma Büyükelçisi Uğur Ziyal da, İbrahim Bodur’un sanayici kişiliğinin yanında sosyal yönüyle de Türkiye’ye büyük katkılar yapan önemli bir kişilik olduğunu ve kendisini içtenlikle kutladığını belirtti.

Ziyal’in konuşmasının ardından İbrahim Bodur’a ödülü takdim edildi ve ödül defteri imzalatıldı. Türk İtalyan işbirliğinin ekonomik ve kültürel boyutlarıyla daha da gelişeceğine inandığını söyleyen Bodur, "Sanayide 55, Seramik’te 50 yılımı kutladığım bu yılda böyle bir ödülün bana verilmesi, benim için çok anlamlı ve onur verici oldu. Bu prestijli ödüle beni layık bulan İtalyan Seramik Derneği başta olmak üzere, değerli komite üyelerine ve Sagmi yetkililerine en içten teşekkürlerimi sunarım".

http://www.yapi.com.tr/haberler/ibrahim-bodura-aldo-villa-odulu_56711.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!