Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İç Mekân Tasarımı Nedir?

İç mekân tasarımı diğer dallardan nasıl ayrılır, tarihçesi nedir, eğitiminde izlenen belli ideoloji ve prensipler nelerdir, bu alandaki belli başlı uygulamacılar kimlerdir gibi soruların yanıtları YEM Yayın’ın yeni kitabı "İç Mekân Tasarımı Nedir?"de…

yapi.com.tr
İç Mekân Tasarımı Nedir?

İç mekân tasarımı diğer dallardan nasıl ayrılır, tarihçesi nedir, eğitiminde izlenen belli ideoloji ve prensipler nelerdir, bu alandaki belli başlı uygulamacılar kimlerdir gibi soruların yanıtları YEM Yayın’ın yeni kitabı "İç Mekân Tasarımı Nedir?"de…

Öğrenciler ve iç mekân tasarımcıları için hazırlanmış öğretici bir el kitabı olan "İç Mekân Tasarımı Nedir?"in ilk bölümünde bir meslek olarak iç mekân tasarımının tarihi anlatılıyor, uygulamaların ardında yatan teoriler inceleniyor ve önemli terimlerin temel tanımları sunuluyor. Ayrıca çağdaş tasarımcıların uğraş alanına giren restorasyon, koruma ve sürdürülebilirlik konuları ele alınıyor.

"İç Mekân Tasarımı Nedir?"in, 'Anatomi' başlığı altında verilen ikinci bölümünde, iç mekân tasarımcılarının sıklıkla başvurduğu stratejiler ve taktikler üzerinde duruluyor. İç mekânlar, önce tasarımcının iç mekânın bağlamına nasıl yaklaştığına bağlı olarak 'duyarlı' ya da 'bağımsız' olarak sınıflandırılıyor, sonra da kullanım amaçlarına (yaşama, çalışma, kültür, bilgi üretim, ticari) ve malzemelerine (ışık, nesneler, düzlem ve yüzey) göre kategorize ediliyor. Her bir kategori, çarpıcı örnekler üzerinden, mimari çizim ve fotoğraflar eşliğinde ayrıntılı olarak tartışılıyor.

"İç Mekân Tasarımı Nedir?"in son bölümünde ise Foster + Partners, Herzog & de Meuron, Behnisch Architekten, Phillippe Starck, Peter Zumthor gibi günümüzde iç mekân tasarımının farklı alanlarında uluslararası ölçekte etkinlik gösteren, dünyanın önde gelen iç mekân tasarımcılarının ve tasarım ofislerinin geniş çapta yankı uyandırmış, yakın tarihli işleri sergileniyor. Tasarımcıların çalışmalarının ayrıntılı bir analizinin yanı sıra öne çıkan projelerinin çarpıcı fotoğraflarına yer veriliyor.

İç Mekân Tasarım Nedir? YEM Yayın

Graeme Brooker - Sally Stone
1. Baskı, Ocak 2011
Karton kapak
135 gr. mat kuşe
500’e yakın renkli fotoğraf ve çizim
256 sayfa
17x22 cm

Kitabı almak için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/ic-mekan-tasarimi-nedir_85790.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!