Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İçinden Otoban Geçen Bina

Japonya'da karayolları müdürlüğü, otoyolun önünde bulunan 16 katlı binanın 4'üncü ve 8'inci katlarını kiralayıp, içinden yol geçirdi.

yapi.com.tr
3 İçinden Otoban Geçen Bina

Japonya'da Karayolları Müdürlüğü, otoyolun önünde bulunan 16 katlı binanın 4'üncü ve 8'inci katlarını kiralayıp, içinden yol geçirdi. Milliyet Gazetesi'nin haberine göre, ülkenin Osaka kentinde yüksek katlı binaların çokluğu, yol yapım mühendislerini ilginç bir yola itti. Mühendisler, bir otoban yolunu 16 katlı Gate Tower binasının ortasından geçirdi.

Binanın 4 ile 8'inci katları arasını para karşılığı kiralayan karayolları, bu bölümlere aynı güzergâha çıkan 3 farklı yol inşa etti. Yolların, özel kaplamaları sayesinde binaya hiçbir teması olmuyor.

Bu nedenle 4 ve 8'inci katları arasında asansör bile çalışmayan bina, araçların geçişi sırasında en ufak bir ses veya titreme bile yaşamıyor.

Altlarından otobanın geçmesine bir hayli alışan bina sakinleri, Gate Tower'ın ismini "Arıkovanı" olarak değiştirdi. Buna gerekçe binanın yoğun bir trafiğe ev sahipliği yapması gösteriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/icinden-otoban-gecen-bina_90624.html

Read Comment Section
3 Yorum Yorum Yaz
  • TÜRKİYE' de İSTANBUL'dada VAR.. Türkiye için bir yenilik değil. Bazı konularda inanın TC öncüdür. İstanbul - Şişli - Feriköy'de yeni yapılan sitenin altından cadde geçmektedir. (Kazım Orbay Caddesinin bir altı) Belki de yabancılar buradan esinlendiler ve örnek aldılar ne dersiniz??? Saygılarımla, Can RODOP - Makina Yüksek Mühendisi YANITLA
  • GATE (Geçit) Tower diye ismi olan bir bina zaten. Japonya'daki gelişme dolayısıyla 1989'da otobanlar ile yapılaşmanın beraber işlemesine yönelik bir düzenleme sonucunda yapılmış bir binadır. Otoban yapmak için karayolları idaresi araziyi satın alamayınca binanın projesi buna göre düzenlenmiştir ve anlaşma içinde binanın 4. ve 8. katlarının arasının karayolları tarafından kiralanacağı şartı vardır. Yani binanın ortasını sonradan tirbüşonla açmamışlar, yol ve bina projesi beraber yapılmıştır. Bina, çift çekirdekli bir sisteme sahiptir, yani aslında mantık olarak iki kule çıkar otobanın iki yanından, strüktür de iki kuleye bağlanmış olur.. Tamamen asparagas haberdir yani. Milliyet'i 8 milyonuncu kez böyle bir asparagas haber yaptığından dolayı kutluyorum. Gerçi yeteri kadar facebook paylaşımı ve sayfa tıklanma sayısı alarak amaçlarına ulaştılar. Buraya bile gelmiş haber. Google'a osaka gate tower yazarsanız oradan öğrenebilirsiniz. Bu devirde bir haberin doğruluğunu kontrol etmek için birkaç düzgün google araması yeterli oluyor... Dikkat edelim azıcık, lütfen. YANITLA
  • siz inandınızmı buna? bu iş ancak şöyle olur, otoyol yapıldıktan sonra bina otoyola göre planlanır. yapılmış binanın içinden yol geçirmek olacak işmi sizce? çok komik, nasıl inanırsınız böyle bir hikayeye... :)))) YANITLA
3 yorumdan 3 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!