Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İçki Sorununun İptali Bahçelievleri Sevindirdi

Bahçelievler 7. Cadde esnafı, Büyükşehir Belediyesi’nin caddeyle ilgili yapmayı düşündüğü anketten, içki satışıyla ilgili sorunun çıkartılmasını memnuniyetle karşıladı.

Hürriyet Gazetesi
İçki Sorununun İptali Bahçelievleri Sevindirdi

Bahçelievler 7. Cadde esnafı, Büyükşehir Belediyesi’nin caddeyle ilgili yapmayı düşündüğü anketten, içki satışıyla ilgili sorunun çıkartılmasını memnuniyetle karşıladı.

Caddedeki içkili bir mekanın işletmeciliğini yapan Taner Sagun, anketi "çok gereksiz ve anlamsız bulduğunu" belirterek, "Fakat Melih Gökçek bunu yaptı. Ama halkın ve esnafın verdiği tepkilerden sonra geri adım atmak zorunda kaldı" dedi.

Alkolle ilgili cadde sakinlerinin bir şikayeti olmadığını ifade eden Sagun, mekanlarda taşkınlık yaşanmadığını söyledi. Caddedeki bir başka mekanın işletmecisi Hakan Cağcağ da yapılması düşünülen anketten, içki satışına ilişkin sorunun çıkartılmasını olumlu karşıladığını ifade etti.

Kimse kimseyi rahatsız etmiyor

Belediyeden 15 ay önce içki ruhsatı aldıklarını kaydeden Cağcağ, anketin gündeme gelmesini eleştirerek, "Burada içki satamazsınız dendiği zaman bizim haliyle kapatıp gitmemiz anlamına geliyor" görüşünü dile getirdi.

Cağcağ, içki satışıyla ilgili sorunun anketten çıkarılmasını da "mantıklı bir karar" olarak yorumladı. İşletmeci Cağcağ, insanların içkiden kaynaklanan nedenlerle hiçbir zaman birbirlerini rahatsız etmediklerini de sözlerine ekledi.

Bir diğer işletme müdürü Barış Çetin de 7. Cadde’ye Büyükşehir Belediyesi tarafından müdahale edilmemesi gerektiğini belirterek, kriz ortamında içki yasağının işletmeler açısından kötü olacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/icki-sorununun-iptali-bahcelievleri-sevindirdi_72541.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!