Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Kadir Topbaş için Kötü Haber

'İETT Arazisini Bir Türlü Satamadık'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eski İETT arazisinin satışıyla ilgili Danıştay'ın verdiği bozma kararına ilişkin şunları söyledi: ''Evet, bir türlü satamadık gitti. Bu arazinin parasını kasamıza koymuş olsaydık, İstanbul'da ulaşım adına çok daha farklı şeyler ortaya çıkardı."

NTV
'İETT Arazisini Bir Türlü Satamadık'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eski İETT arazisinin satışıyla ilgili Danıştay'ın verdiği bozma kararına ilişkin şunları söyledi:

''Evet, bir türlü satamadık gitti. Bu arazinin parasını kasamıza koymuş olsaydık, İstanbul'da ulaşım adına çok daha farklı şeyler ortaya çıkardı."

Daha önce İETT'de görev yapmış bir kişinin şikayetçi olduğunu söyleyen Topbaş, "Belediye burayı İETT'den çok ucuza aldı ve İETT gelir kaybına uğradı' diyor. Kaldı ki İETT zaten bizim belediyenin kuruluşu ve birçok kaynak aktarımı var. Valilik ve İçişleri Bakanlığı incelemelerde bulunarak soruşturmaya gerek olmadığı yönünde karar verdi. Danıştay da bu kararı bozarak, müdahale edilmesi ve yargılanması gerektiği kararını vermiş. Doğrudur, hukuktur, demokratik bir ülkedir. Herkes itirazını yapacak, haklı haksız. Ama işte tabii yöneticileri de bu tip şeylerle meşgul edecekler. Biz yaptığımız işin doğru olduğuna inanıyoruz, yargıya güveniyoruz.'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iett-arazisini-bir-turlu-satamadik_78525.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!