Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İhalesi Yapıldı!

TOKİ'nin İzmir'e inşa edeceği yeni Göztepe Stadyumu'nun ihalesi yapıldı. İhaleyi 218 milyon 900 bin TL'lik teklif veren Rönesans Holding'e bağlı REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş kazandı.

yapi.com.tr
İhalesi Yapıldı!

Başbakanlık Toplu Konut İdresi tarafından inşa edilecek olan İzmir Göztepe Stadyumu'nun ihalesi yapıldı. 25 firmanın katıldığı stadyum ihalesini 218 milyon 900 bin TL'lik teklif veren Rönesans Holding'e bağlı REC Uluslararası İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret A.Ş kazandı.

20 bin kişi kapasiteli

Yeni Göztepe Stadyumu 20 bin kişi kapasiteli olarak planlandı. Batı yönünde 1.983 kişi kapasiteli protokol ve vip tribünü, basın tribünü, 24 adet loca ve sporcu alanları tasarlandı. Ege Postası'nın haberine göre; kuzey, güney ve doğu yönlerinde ise kesintisiz şekilde seyirci tribünleri, zemin katta batı yönünde vip, protokol ve sporcu girişleri ile otopark girişleri yer alacak. Kuzey, güney ve doğu cephesi zemin katında çevre sakinlerine hizmet verecek yeme-içme alanları ve sosyal alanlar bulunacak.İzmir’in Konak İlçesi’nde inşa edilecek stadyum günün ve şehrin ihtiyaçlarına göre UEFA ve Futbol Federasyonu kriterlerine uygun şekilde, karma kullanımlı bir planda tasarlandı. Stadyumun bulunduğu alan çevresinde yoğun şekilde konut yerleşimi bulunduğundan bu nedenle yapının on beş günde kullanılan bir stadyumdan çok çevresi ile 7/24 etkileşim halinde olabilecek bir yapı olması öngörüldü.

Stadyumda futbol sahası alışılmışın dışında, zeminden 670 cm kadar üst kotta konumlandırılarak, yılın her günü çevresi ile ilişki kuracak fonksiyonlara yer açıldı. Stadyum, bulunduğu çevrede spor merkezi olmanın dışında; çocuk eğlence merkezleri, yeme-içme alanları, spor müzesi, sergi alanları, kapalı otoparkı ile de çok yönlü hizmet vermek için tasarlandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihalesi-yapildi_159672.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!