Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İhap Hulusi'nin Eskizleri Kitapta

Efsanevi Kulüp Rakısı'nın etiketi, Atatürk'ün siparişi üzerine tasarlanan Alfabe'nin kapağı, Vog çorapları, Kurukahveci Mehmet Efendi ve Mahdumları afişleri ile Milli Piyango'nun Genç Türkiye'yi yansıtan tasarımların yaratıcısı, Türk grafik sanatının duayenlerinden İhap Hulusi Görey'in eskizleri bir kitapta toplandı.

Radikalfsanevi Kulüp Rakısı'nın etiketi, Atatürk'ün siparişi üzerine tasarlanan Alfabe'nin kapağı, Vog çorapları, Kurukahveci Mehmet Efendi ve Mahdumları afişleri ile Milli Piyango'nun Genç Türkiye'yi yansıtan tasarımların yaratıcısı, Türk grafik sanatının duayenlerinden İhap Hulusi Görey'in eskizleri bir kitapta toplandı.

Ender Merter'in hazırladığı 'Çizgi Dünyasına Yolculuk İhap Hulusi Görey'in Skeç Defterleri (1922-1961)' adlı kitap Görey'in ünlü afiş çalışmalarının taslaklarını, ilk örneklerini ve üretim aşamalarını okurla paylaşıyor. Boyut Yayın Grubu tarafından yayımlanan kitap sanatçının yapıtlarını nasıl oluşturduğunun yanı sıra Türk grafik sanatı tarihinin temeline de ışık tuttar nitelikte. Ender Merter daha öncede İhap Hulusi Görey'le ilgili olarak '80. Yılında Cumhuriyet'i Afişleyen Adam' adlı kitabı hazırlamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihap-hulusinin-eskizleri-kitapta_27893.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!