Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İhracatın Yıldızı Kale Kilit

İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri'nin (İMMİB), sektöründe lider kuruluşların başarılı ihracat çalışmalarına verdiği 'İhracatın Yıldızları Ödülü', 1 Nisan Cuma günü düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Kale Kilit, 2010 yılında gerçekleştirdiği 62 Milyon USD’lık başarılı ihracatı ile 'Metal Eşya' kategorisinde beşinci kez

yapi.com.tr
İhracatın Yıldızı Kale Kilit

STRONG>İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri'nin (İMMİB), sektöründe lider kuruluşların başarılı ihracat çalışmalarına verdiği 'İhracatın Yıldızları Ödülü', 1 Nisan Cuma günü düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Kale Kilit, 2010 yılında gerçekleştirdiği 62 Milyon USD’lık  başarılı ihracatı ile 'Metal Eşya' kategorisinde beşinci kez birinciliği elde etti. Kale Kilit, 2010 yılında Türkiye kilit ihracatının yüzde 64’ünü gerçekleştirerek dünyanın dört kıtasında 72 ülkeye ihracat yaptı.  Bugüne kadar ihracat yaptığı ülkelerin sayısı 102’ye ulaşan Kale Kilit’in ihracatta en önemli pazarları arasında Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Rusya yer alıyor.

İhracatın, global marka olma hedeflerini destekleyen en önemli faaliyet alanı olduğunu belirten Kale Kilit Yurtdışı Satış Grup Başkan Vekili Umut Ahmet Söylemez, “2010 yılında ihracat alanında adetsel bazda bir önceki yıla göre yüzde 12 oranında artış kaydettik ve 2010 yılında 62 milyon USD ihracat gerçekleştirdik” dedi. Söylemez, Kale Kilit’i uluslararası alanda başarılı kılan unsurlar arasında ise ülkelerin farklı kullanma alışkanlıklarına hitap eden çözümler sunan esnek üretim anlayışını gösterdi. 

"Bölgesel güç olma yolunda önemli adımlar attık"

Güney ve Güneydoğu Asya ile Körfez bölgesine ve Doğu Afrika’daki müşterilere lojistik destek sağlamak ve yeni pazarlar bulmak amacıyla Dubai’de Kale Kilit FZCO şirketini kurduklarını belirten Söylemez, “2010 yılında Orta ve Güney Afrika, Ortadoğu ve Uzakdoğu’daki pazarların talebini zamanında karşılamak için Dubai’deki şirketi kurduk. Bu şirket, başta Güney ve Güneydoğu Asya olmak üzere Körfez bölgesine ve Doğu Afrika’daki müşterilerimize lojistik destek sağlamak ve yeni pazarlar bulmak amacıyla oluşturuldu” dedi.

Kale Kilit FZCO, başta Kale Kilit olmak üzere Kale Endüstri Holding çatısı altında bulunan kilit, çelik kapı, kapı pencere aksamları ürünlerinin dağıtım merkezi olarak Haziran 2010’da kurulmuştu.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ihracatin-yildizi-kale-kilit_86670.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!