Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İhracatta Rekor Çimentaş'ın Oldu

İtalyan Caltagirone ailesine ait Cementir'in 2001'de Akgerman ve Güreller'den 240 milyon dolara satın aldığı Çimentaş, 900 bin ton klinker ve çimen

Yeni Asır
İhracatta Rekor Çimentaş'ın Oldu

b>İtalyan Caltagirone ailesine ait Cementir'in 2001'de Akgerman ve Güreller'den 240 milyon dolara satın aldığı Çimentaş, 900 bin ton klinker ve çimento ihraç ederek tarihinin rekorunu kırdı.

İhracat satışlarının iç piyasa satışlarını geçtiğini belirten Çimentaş Yönetim Kurulu Başkanı Walter Montevecchi, benzer performansın gelecekte iç piyasa satışlarında da gerçekleşmesini istediklerini söyledi. Montevecchi, 2003 konsolide karlarının da 10.4 trilyon olduğunu açıkladı. Çimentaş'ın 2003 yılı Olağan Genel Kurulu dün yapıldı. Şirketin 2003 faaliyetlerini değerlendiren Başkan Motevecchi, "Herşeye rağmen Türk ekonomisinin geleceğine ümitle bakıyoruz" dedi.

Fiyatlar düşük
Türkiye genelinde 2003'de çimento iç tüketiminin bir önceki yıla göre %4'lük artışla 28 milyon tona çıktığını belirten Montevecchi, buna rağmen iç tüketimin 1998'deki 34 milyon tonluk seviyenin hayli gerisinde kaldığını belirtti. Türkiye'deki çimento fiyatlarının halen uluslararası fiyat oluşumunun gerisinde olduğunu belirten Montevecchi, sektördeki kapasite fazlasının da fiyat istikrarını etkileyen ana faktör olduğunu kaydetti. Montevecchi, herşeye rağmen ileriye dönük olarak iyimserliği korumak gerekliliğine de dikkat çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ihracatta-rekor-cimentasin-oldu_11770.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!