Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İkamet Ettiği Vali Konağının Huzurevi Olmasını İstiyor

Kocatepe, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının (KMTSO) Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'ın sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan son derece güçlü bir yapıya sahip olduğunu ifade etti.

yapi.com.tr / AA
İkamet Ettiği Vali Konağının Huzurevi Olmasını İstiyor

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasının (KMTSO) Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'ın sosyal, kültürel ve ekonomik açıdan son derece güçlü bir yapıya sahip olduğunu ifade etti.

Kentte göreve başlayalı 2.5 ay gibi bir süre olduğunu hatırlatan Kocatepe, ''Böylesi güçlü bir yapıya sahip olan şehirde bulunan kamu görevlileri için 'yerim dar' gibi mazeret söz konusu değil. Her şey var sadece biraz gayrete ihtiyaç var. Bu gayreti göstermek ve çalışmak bizim zaten görevimiz. Ayrıca birlik ve beraberliğin her şeyden önemli olduğunu düşünüyorum'' dedi.

Kahramanmaraş'ın en önemli sorunlarının başında eğitim geldiğini kaydeden Kocatepe, bununla ilgili alabilecekleri tedbirleri değerlendirdiklerini ve 2-3 yıl gibi süre zarfında bu sorunun çözüleceğine inandığını söyledi.

Kahramanmaraş'ın girişimci bir ruha sahip olduğunu ve yatırım konusunda ciddi projeleri gördüğünü anımsatan Vali Kocatepe, yeni organize sanayi bölgesi kurulması için de çalışmaların sürdüğünü belirtti.

İş dünyasının şehrin sorunlarına yaklaşımının önemine değinen Kocatepe, şöyle devam etti:

''Bundan sonraki çalışmalarımızda iş adamlarının vereceği destek çok önemli. Maddi destek anlamında değil moral ve güler yüz bizim şevkimizi artıracaktır. Bu açıdan sizin önünüzde değil kol kola, yan yana olmaktan büyük güç alacağım. Bundan sonraki çalışmalarda sizin bizleri hizmetkarınız olarak görmenizi istirham ediyorum. Çünkü artık devletimiz hükmeden değil hizmet eden devlet, milleti için var olan devlettir. Ayrıca, bize verilen kaynakları azami tasarruf ve azami verimlilik içerisinde kullanarak Kahramanmaraşlıların hizmetine sunmayı prensip edindik.''

Konuşmasının ardından meclis üyelerinin sorularını cevaplandıran Vali Kocatepe, halen ikamet ettiği vali konağının huzurevi olması istediğini açıkladı.

''Burası huzurevi olsun ben buna varım'' diyen Kocatepe, ''Halen ikamet ettiğim vali konağında 3 kişi yaşıyoruz. Hakikaten burası butik otel gibi. Kendimi burada misafir gibi hissediyorum. Geçtiğimiz günlerde huzurevine ziyarete gitmiştim. Gerçekten büyük bir yoğunluğa şahit oldum. Burası yetersiz ve huzurevine ihtiyacımız var. Benim kullandığım vali konağının huzurevi olmasını istiyorum'' diye konuştu.

Trabzon Caddesi üzerinde bulunan 14 katlı Özel İdare İş Merkezi'nin satışı ile ilgili soruya karşılık Kocatepe, şu bilgiyi verdi:

''Arkadaşlarımız buranın satışı ile ilgili bir çalışma yapıyor. Daha önce bir bedel tespit edilmişti ancak alıcı çıkmadı. Bazıları bunu yüksek buluyor. Şu anda 27 milyon lira gibi bir rakam ortaya çıktı. İnşallah alıcısı çıkar. Ayrıca burasının giderleri de çok fazla. Zarar ediyoruz. Bunun yanında il özel idaresi faaliyetini burada yürütüyoruz. Eğer bu binayı satamazsak özel idareyi başka bir binaya taşımayı düşünüyoruz.''

Toplantıda konuşan KMTSO Başkanı Kemal Karaküçük ise asıl misyonlarının şehrin ekonomik gelişimini sağlamak ve reel sektörün sözcüsü olmak olduğunu kaydetti.

Kahramanmaraş'ın ekonomik kalkınmasının sürdürülebilir hale gelmesi için çalışacaklarını anlatan Karaküçük, ''Kahramanmaraş'ın yaşanabilirliği yüksek, alt yapısı tamamlanmış çağdaş bir dünya kenti olması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Kentimize bir haksızlık yapıldığında tüm gücümüzle karşısında olacağız. Ayrıca şehrimizin geleceği ile ilgili bir karar alındığında sıkı takipçisi olacağız'' diye konuştu.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/ikamet-ettigi-vali-konaginin-huzurevi-olmasini-istiyor-_86555.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!