Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

IKEA, Türkiye’de 5’inci Yıla Girdi, 35 Milyon Euro’ya Ankara’ya Girecek

İstanbul Ümraniye’den giriş yaptığı Türkiye’de 5 yılda İzmir, İstanbul Bayrampaşa ve Bursa mağazalarını açan IKEA’nın Türkiye’deki ikinci 5 yılının daha agresif ve zor geçeceğini belirten IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, önümüzdeki 5 yıl içinde mağaza ve istihdam sayısını iki katına çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.

Hürriyet Gazetesi
1 IKEA, Türkiye’de 5’inci Yıla Girdi, 35 Milyon Euro’ya Ankara’ya Girecek

Maya Grubu şirketlerinden Mapa Mobilya ile Türkiye’ye 4 mağaza hedefiyle giren İsveçli IKEA, 5’nci yılını kutluyor.

İstanbul Ümraniye’den giriş yaptığı Türkiye’de 5 yılda İzmir, İstanbul Bayrampaşa ve Bursa mağazalarını açan IKEA’nın Türkiye’deki ikinci 5 yılının daha agresif ve zor geçeceğini belirten IKEA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Özsüer, önümüzdeki 5 yıl içinde mağaza ve istihdam sayısını iki katına çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı. Bu kapsamda Maya Grubu’nun Ankara’nın Mamak bölgesinde 110 milyon Euro yatırımla kuracağı ‘perakende parkı’nda 35 milyon Euro’ya 5’nci IKEA mağazası da açılacak.IKEA’nın Türkiye’deki 5 yıllık faaliyetlerini anlatan Nuri Özsüer, şu bilgileri verdi:

“Türkiye’de hedeflerimizi gerçekleştirdik. 16.3 milyon adet ücretsiz katalog dağıttık ve 106 bin 700 metrekarelik toplam alanımızda yılda 10 milyon ziyaretçiye ulaştık. 1300 kişiye de istihdam sağladık. Ayrıca Türkiye’de üretine 454 çeşit ürünün 30 ülkeden 300 mağazaya gönderilmesiyle ekonomiye yılda 350 milyon dolar ihracat katkımız oldu.” IKEA’nın ikinci 5 yıllık planlarını da açıklayan Özsüer, şöyle konuştu: “Ankara mağazamızla istihdam sayımız 1700’e çıkacak. 2 büyük şehir ve var olduğumuz illerde 2’nci mağazaları düşünüyoruz. İstihdamımıza 1200 kişi eklenecek.”

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ikea-turkiyede-5inci-yila-girdi-35-milyon-euroya-ankaraya-girecek_79194.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Diğerlerini bilmem ama bu NATA grubuna hiç güvenilmez. Etlik AVM'de bulunan konutları 2011'de bitireceklerdi HALEN TEK BLOK YAPTILAR VE BECEREMEDİLER. İsterseniz Etlik AVM'de bulunan ANTARES KONUTLARININ o REZİL durumuna bir bakın ve ona göre karar verin. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!