Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İki Hastane Taşınıyor

İzmir İl Sağlık Müdürü Levent Kıdak, İl Koordinasyon Kurulu'nda kentin içine sıkışmış durumdaki tesisleri tek merkeze taşıma kararı aldı. İl

Yeni Asır
İki Hastane Taşınıyor

b>İzmir İl Sağlık Müdürü Levent Kıdak, İl Koordinasyon Kurulu'nda kentin içine sıkışmış durumdaki tesisleri tek merkeze taşıma kararı aldı.

İl Sağlık Müdürü Levent Kıdak, İl Koordinasyon Kurulu'nda kentin içine sıkışmış durumda kalan Behçet Uz Çocuk ve Konak Doğum Hastanelerini taşıma kararı aldıklarını açıkladı.
İzmir içerisinde uygun bir arsa aradıklarını belirten Kıdak, iki hastaneyi aynı yerde inşa ederek çocuk kampusu kurmak istediklerini kaydetti.

Yer aranıyor
Kıdak, "Şu anda tüm gücümüzle yer arıyoruz. Uygun bir yer bulduğumuz anda iki hastaneyi de taşıyarak çocuk kampusu kurmak istiyoruz. Bu çalışma Doğum Hastanesi'nde sorunlu olarak dünyaya gelen bebeklere anında müdahale imkanı getirecek" dedi.
İki hastanenin taşınma kararını doğru bulan İzmir Valisi Yusuf Ziya Göksu ise, Kıdak'tan yer arayışını hızlandırmasını istedi.

Valiyi kızdırdılar

Koordinasyon Kurulu sırasında ilçesinde inşaatı devam eden devlet hastanesi ile ilgili bilgi almak isteyen Kemalpaşa Belediye Başkanı Yakup Karaca, 2 haftadır İl Sağlık Müdürü Kıdak'a ulaşamamaktan yakındı. Bu sürede Kıdak'ı 5 kez aradığını belirten Karaca, "İyi ki İl Koordinasyon Kurulu yapıldı da, görüşebildik" dedi. Karaca'nın şikayeti üzerine sinirlenen Vali Göksu, Kıdak'a sert tepki gösterdi.

Göksu, "Bence bu toplantının en önemli konusu bu. Bundan sonra daire müdürlerinden kimseyi bulamazsanız beni arayacaksınız. Ne demek 2 hafta ulaşamamak? Bundan sonra tüm daire müdürleri 24 saat esasına göre çalışacak. Kimsenin hiç bir mazereti olamaz. Halkın temsilcisi belediye başkanı daire müdürüne ulaşamıyorsa, bu sorunu çözmemiz lazım" dedi.
İl Sağlık Müdürü Kıdak, Başkan Karaca'nın kendisini Ankara'da iken müdürlükten 2 kez aradığını ve müdür vekili ile görüşmeyi kabul etmediğini söyledi. İl Koordinasyon Kurulu'na İzmir Milletvekili İsmail Katmerci ve DPT'den Hesap Uzmanı Muharrem Varlık da katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iki-hastane-tasiniyor_20503.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!