Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İki Milyon Yaşındaki Tuz Gölü’ne Sadakat Yolculuğu

Doğa Derneği ve Atlas Dergisi, yok olmak üzere olan Tuz Gölü’ne dikkat çekmek için Tuz Gölü’ne sadakat yoculuğu düzenliyor. Kar amacı gütmeden düzenlenen ve 19 Eylül Cuma akşamı İstanbul’dan, 20 Eylül Cumartesi sabahı ise Ankara’dan başlayacak sadakat yolculuğu 20 Eylül gecesi son bulacak. Yolculuğun organizasyonunu Doğa Turizm gerçekleştirecek.

yapi.com.tr
İki Milyon Yaşındaki Tuz Gölü’ne Sadakat Yolculuğu

Doğa Derneği ve Atlas Dergisi, yok olmak üzere olan Tuz Gölü’ne dikkat çekmek için Tuz Gölü’ne sadakat yoculuğu düzenliyor. Kar amacı gütmeden düzenlenen ve 19 Eylül Cuma akşamı İstanbul’dan, 20 Eylül Cumartesi sabahı ise Ankara’dan başlayacak sadakat yolculuğu, 20 Eylül gecesi son bulacak. Yolculuğun organizasyonunu Doğa Turizm gerçekleştirecek.

Suyun yanlış kullanımı nedeniyle son günlerini yaşayan 2 milyon yaşındaki Tuz Gölü gerekli önlemler alınmadığı takdirde tümüyle yok olma tehlikesi altında. Türkiye'nin 305 Önemli Doğa Alanı'ndan biri olan Tuz Gölü, sanılanın aksine küresel ısınma sonucunda değil yanlış su politikaları nedeni ile kuruyor. Öyle ki, Tuz Gölü’nün yer aldığı Konya Kapalı Havzası’nda sulama faaliyetleri nedeniyle her yıl bir Tuz Gölü büyüklüğünde su israf ediliyor. Doğa Derneği ve Atlas Dergisi’nin bu yok oluşa dikkat çekmek üzere organize ettiği Tuz Gölü’ne Sadakat yolculuğu aynı zamanda çözümün mümkün olduğunu da anlatmayı amaçlıyor.

Doğa Derneği Genel Müdürü Güven Eken’in de katılarak rehberlik yapacağı Tuz Gölü’ne Sadakat Gezisi’nde, yol güzergâhında yer alan önemli doğa alanları hakkında Doğa Derneği uzmanları sunuşlar yapacak ve İstanbul'dan Tuz Gölü’ne kadar Anadolu doğasının az bilenen özelliklerini yolculara tanıtacak. Konya Havzası, biyolojik çeşitlilik ve Tuz Gölü hakkında da geniş bilgilerin verileceği yolculukta, Tuz Gölü’nde yaşamakta olan canlılar hakkında uzman isimler ayrıntılı bilgiler verecek.

19 Eylül Cuma

İstanbul Avrupa Yakası Hareket: 23.30’da Beşiktaş İnönü Stadyumu önü
İstanbul Anadolu Yakası Hareket: 24.00’de Kadıköy Evlendirme Dairesi önü
Ankara Hareket: 06.00’da TCDD Gar’ı önü

20 Eylül Cumartesi

Tuz gölüne varış ve gölde fotoğraf çekimi
18.00: Ankara’ya varış
24.00: İstanbul’a varış

Katılım Bedeli

İstanbul’dan: 99 YTL
Ankara’dan: 35 YTL

İstanbul’dan Taksitli Fiyatı: 110 YTL
Ankara’dan Taksitli Fiyatı: 40 YTL

http://www.yapi.com.tr/haberler/iki-milyon-yasindaki-tuz-golune-sadakat-yolculugu_63572.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!