Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İkiz Kulelerden Birine EPDK Talip

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) ait Eskişehir yolundaki ikiz kulelerden birini kiralamak üzere girişimde bulundu. Personel sayısının artması nedeniyle Balgat'taki binası yetersiz kalan ve uzun zamandır yeni bir bina arayışında bulunan EPDK, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na, İkiz Kuleler'den

Hürriyet Gazetesi
İkiz Kulelerden Birine EPDK Talip

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine (TOBB) ait Eskişehir yolundaki ikiz kulelerden birini kiralamak üzere girişimde bulundu. Personel sayısının artması nedeniyle Balgat'taki binası yetersiz kalan ve uzun zamandır yeni bir bina arayışında bulunan EPDK, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'na, İkiz Kuleler'den birini kiralamak istediklerini iletti.

EPDK'nın teklifini değerlendiren TOBB'un, kuruma yanıtını bu hafta içinde vereceği kaydedildi. Kuruluşunu 6 yıl önce tamamlayan ve ardından da Balgat'taki binada 250 kişilik kadro ile çalışmaya başlayan EPDK, petrol sektörünün de kuruma bağlanmasının ardından 100 milyar dolarlık piyasayı denetlemeye başladı ve personel sayısı da 400'e ulaştı.

Piyasadaki 30 bine yakın şirketin lisanslandırılmasıyla birlikte şirketlere ait bilgi ve dosyaların da oluşturulması sonucu arşiv, kullanım mekanı gibi yerlerde sıkıntılar yaşamaya başlayan EPDK, Başbakanlık nezdinde de girişimlerde bulunarak yeni bina arayışına girdi. Kurum yetkilileri, uzun süredir yaptıkları inceleme sonucunda, TOBB'a ait İkiz Kuleler'den birine talip oldular.

Tekel'e ait olan ve iki yıl önce özelleştirme yoluyla 100 milyon dolar bedelle TOBB tarafından alınan İkiz Kuleler'in satışı, yapım fiyatının altında kaldığı iddiasıyla da eleştirilmişti.


http://www.yapi.com.tr/haberler/ikiz-kulelerden-birine-epdk-talip_62021.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!