Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İklim Felaketi 6 Yılda 375 Milyon İnsanı Vuracak

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam, 2015 yılına kadar iklim değişikliği nedeniyle meydana gelecek felaketlerin yüzde 50 oranında daha fazla insanı etkileyeceğini vurguladı. Dünyadaki insani yardım mekanizmalarının felaketlerle başa çıkmada yetersiz kalacağını söyleyen Oxfam, yayımladığı yeni raporunda, önümüzdeki altı yıl içinde dünya çapında 375

CNN Türk
İklim Felaketi 6 Yılda 375 Milyon İnsanı Vuracak

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam, 2015 yılına kadar iklim değişikliği nedeniyle meydana gelecek felaketlerin yüzde 50 oranında daha fazla insanı etkileyeceğini vurguladı. Dünyadaki insani yardım mekanizmalarının felaketlerle başa çıkmada yetersiz kalacağını söyleyen Oxfam, yayımladığı yeni raporunda, önümüzdeki altı yıl içinde dünya çapında 375 milyon insanın felaketlerin pençesine düşeceğini belirtti.

Oxfam şu andaki insani tedbirlerin mevcut koşullarla ancak baş edebildiğini belirtti ve sistemin çökme tehlikesi altında olabileceği uyarısında bulundu. Örgüt, siyasi ya da diğer tercihler göz önünde tutulmaksızın, insani yardımların tarafsız bir şekilde gönderilmesi yönünde radikal bir dönüşüm sağlanması gerektiğini belirtti.

Oxfam'dan Rob Bailey BBC'ye yaptığı açıklamada, yardım harcamalarında artışa da ihtiyaç duyulduğunu ancak asıl sorunun sadece paranın miktarı olmadığını söyledi. "Bu paranın daha iyi harcanabileceği yollar bulunmalı." diyen Bailey, 2004 yılında Asya'daki tsunami felaketinde mağdur başına 1200 dolardan fazla para harcandığına, Çad'daki mağdurlara ise 23 dolar düştüğüne işaret etti.

Kuruluşun İnsani Yardım Direktörü Jane Cocking de, Afrika'nın birçok yerinde, her on yılda bir görülen ve insanların kendilerini koruyacak yöntemler geliştirebildiği kuraklıkların artık üç yılda bir yaşanacağını söyledi.

Asya'da da büyük metropoller dahil olmak üzere iklim değişikliği nedeniyle felaketlerin daha sık görüleceği uyarısı yapıldı.

Kaynak: BBC

http://www.yapi.com.tr/haberler/iklim-felaketi-6-yilda-375-milyon-insani-vuracak_68364.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!