Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İklim, Krizi Teğet Geçmedi

Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye’nin yeni genel müdürü Tolga Baştak, Kopenhag’daki İklim Zirvesi’nin hem Türkiye hem de dünya açısından büyük bir hayal kırıklığı yarattığına dikkat çekerek “Liderleri zorlamalıyız. İnsanların, iklim sorununun teğet geçmediğini, hepimize dokunduğunu, çocuklarımızın küresel iklim değişikliğinin olumsuz

Cumhuriyet Gazetesi
İklim, Krizi Teğet Geçmedi

Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) Türkiye’nin yeni genel müdürü Tolga Baştak, Kopenhag’daki İklim Zirvesi’nin hem Türkiye hem de dünya açısından büyük bir hayal kırıklığı yarattığına dikkat çekerek “Liderleri zorlamalıyız. İnsanların, iklim sorununun teğet geçmediğini, hepimize dokunduğunu, çocuklarımızın küresel iklim değişikliğinin olumsuz etkilerine maruz kalacağını anlaması gerek” dedi.

İstanbul’un su sıkıntısına da değinen Baştak, mevcut su havzalarının üzerindeki yapıların tamamen temizlenmesi gerektiğini belirtti. WWF Türkiye Genel Müdürü Baştak, Kopenhag İklim Zirvesi’nde Türkiye’nin açıkladığı strateji belgesini eleştirerek “Strateji belgesinin açıklanırken termik santrallardan elde edilecek enerjiden bahsedilmesi bizi hayrete düşürmüştü. Daha sonra bu konu Kopenhag’da dile getirilmedi. Belge her türlü beklentiyi karşılamaktan çok uzaktı” diye konuştu.

Baştak, Türkiye’nin 1990-2007 arasında sera gazı emisyon artışının yüzde 119 olduğunu anımsatarak “Bu anlamda acı bir liderlik tecrübemiz var. Türkiye’nin zirvede sera gazı emisyonunda yüzde 30 indirim yapmasını beklerken hiçbir somut adım atılmadığını gördük. Ama gelişmiş ülkelerin durumu da farklı değildi” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iklim-krizi-teget-gecmedi_75549.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!