Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İKSV'ye Kentsel Dönüşüm Protestosu!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın (İKSV) düzenlediği 13. İstanbul Bienali'nin önceki gün İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampusu'nda yapılması planlanan "Kamuya Hitap Etmek" başlıklı panel etkinliği, kentsel dönüşüm mağdurları ve mahalle temsilcilerinden oluşan bir topluluk tarafından protesto edildi.

yapi.com.tr
İKSV'ye Kentsel Dönüşüm Protestosu!

Protesto sonrası iptal edilen etkinlik dün Salon İKSV'de gerçekleştirildi. Eylemde, "Sermaye def ol üniversiteler bizimdir.", "Sermaye elini İstanbul'dan çek", "Bu daha başlangıç, mücadeleye devam" sloganları atıldı.

Topluluk yaptığı konuşmada ise "İstanbul'un birçok yerinde kentsel dönüşüm adı altında insanlar evlerinden kovuluyor. Siz ise bu güvenli salonlarınızda oturmuş, üstelik sermayenin sponsorluğuyla kentsel dönüşümü konuşacaksınız. Hiç o yerlere gidip insanlarla konuştunuz mu? Onların derdini dinlediniz mi?" ifadelerini kullandı.

İKSV de protestoyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı: "13. İstanbul Bienali'nin odak noktasını, siyasi bir forum olarak kamusal alan fikri oluşturuyor. 13. İstanbul Bienali, şubat ayında başlayan 'Kamusal Simya' başlıklı programı ve diğer tüm etkinlikleriyle, bağımsız ve özgür bir platform yaratmayı amaçlıyor. Bienalin en önemli hedeflerinden biri, şiddet içermeyen her türlü eylem ve farklı düşünceye açık bir tartışma zemini oluşturmak."

http://www.yapi.com.tr/haberler/iksvye-kentsel-donusum-protestosu_106413.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!