Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İlhan Koman'ın Hulda'sı 21 Eylül'de İstanbul'da

Tanınmış heykel sanatçımız İlhan Koman’ın 105 yaşındaki evi ve atölyesi; tarihi gemi M/S Hulda, Kuzey Buz Denizi’nden başlayıp Akdeniz’in sıcak sularına uzanan 12 bin kilometrelik uzun yolculuğunun ardından 21 Eylül Salı İstanbul’a geliyor.

yapi.com.tr
İlhan Koman'ın Hulda'sı 21 Eylül'de İstanbul'da

Tanınmış heykel sanatçımız İlhan Koman’ın 105 yaşındaki evi ve atölyesi; tarihi gemi M/S Hulda, Kuzey Buz Denizi’nden başlayıp Akdeniz’in sıcak sularına uzanan 12 bin kilometrelik uzun yolculuğunun ardından 21 Eylül Salı İstanbul’a geliyor. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Avrupa Komisyonu 7. Çerçeve Programı’nın yanısıra Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İsveç Konsolosluğu’nun destekleriyle Stockholm’den  İstanbul’a gelen 105 yıllık yelkenli gemisinin İstanbul’a taşıdığı yük ise sanat, bilim ve yaratıcılık.

1986 yılında hayatını kaybeden ünlü heykel sanatçısı İlhan Koman’ın yıllarca evi ve atölyesi olarak kullandığı M/S Hulda, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı Yürütme Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, MSGSÜ Rektörü Prof. Dr. Rahmi Aksungur ile İlhan Koman Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Koman’ın katılımlarıyla gerçekleşecek basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtılacak.Basın toplantısının ardından, İlhan Koman’ın 1946 yılında mezun olduğu ve öğretim üyeliği yaptığı Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin 2010 akademik yıl sergisi açılacak. Sergi, İlhan Koman’ın eserlerinden örnekler içeriyor.

Hulda Festivali

'Hulda Festivali' İstanbul etkinlikleri, aynı gün saat 19.00’da Esma Sultan Yalısı’nda Koman’ın dostları müzisyenlerin vereceği bir konseri de içeren davetle başlayacak ve Kasım ayına kadar farklı etkinlikler devam edecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilhan-komanin-huldasi-21-eylulde-istanbulda_82641.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!