Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İlhan Koman'ın Kayıp Heykeli için Bağış Kampanyası

Ankara Seğmenler Parkı'nda ansızın kaybolan İlhan Koman heykelinin kente yeniden kazandırılması için bağış kampanyası başlatan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi ve Galeri Nev, “Kaybolan değerlerimizin yeniden üretimi için bir tuğlada siz koyun” çağrısında bulundu.

yapı.com.tr
İlhan Koman'ın Kayıp Heykeli için Bağış Kampanyası

Ankara'daki Seğmenler Parkı’nda ansızın kaybolan İlhan Koman heykelinin kente yeniden kazandırılması için sanatçıların desteğiyle kampanya başlatıldı. Kaybolan değerlerimizi yeniden inşa etme sürecinin ilk adımı olan kampanya, heykelin sökülüp çalınmasından sonra Başkent Dayanışması bünyesinde gerçekleşen kamuoyu yaratma sürecinin hemen ardından hayata geçirildi.

Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi, İlhan Koman Vakfı ve TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 2016 yılının Mayıs ayında yıllardır durduğu Ankara Seğmenler Parkı’ndaki kaidesinden sökülerek çalınan heykelin yeniden dökümünün yapılarak kente kazandırılması için kolları sıvadı.

Heykelin bulunmasına ilişkin Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi'nin arama çalışmaları ve hukuki süreç devam ederken, Galeri Nev ve Yaygara Güncel Sanat İnisiyatifi'nin çabalarıyla heykelin İtalya’da üretilen orijinal alçı kalıbına ulaşıldı ve bu modelden tekrar bronz heykelin üretilmesine karar verildi. Bu karar ile birlikte heykelin Seğmenler Parkı’nda bulunan kaidesine tekrar yerleştirilmesi için bir bağış kampanyası başlatıldı.

Ankaralılara yeni yıl armağanı olacak

Bağışlar, İlhan Koman heykeli için bağış ibaresi ile “TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi İş Bankası Meşrutiyet Şubesi IBAN: TR 59 000 64 000001 4213 0602054” hesabına gönderilebilecek. Bağış için gerekli miktarı olan 30.000 TL’ye ulaştığında hesap kapanacak.

Toplanan bağışlar kamuya ve katılımcılara açıklanarak heykelin giderleri için harcanacak. 1 Ağustos 2017 tarihinde başlayan bağış kampanyası, 1 Ekim 2017 tarihinde sonlanacak ve heykel 2017 yılının son günü Ankaralılar’a yeni yıl armağanı olarak Seğmenler Parkı’na yerleştirilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilhan-komanin-kayip-heykeli-icin-bagis-kampanyasi_160567.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!