Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İlhan Tekeli 'Toplu Eserler' Dizisinin 16. Kitabı Raflarda

Türkiye’nin mimarlık alanında yetiştirdiği önemli bilim insanlarından biri olan ve aynı zamanda kurucu başkanlığını üstlendiği Tarih Vakfı’nın yıllarca yönetim kurulu başkanlığını da yapmış olan İlhan Tekeli’nin Toplu Eserler projesi, serinin 16. kitabıyla devam ediyor.

yapi.com.tr
İlhan Tekeli 'Toplu Eserler' Dizisinin 16. Kitabı Raflarda

ürkiye’nin mimarlık alanında yetiştirdiği önemli bilim insanlarından biri olan ve aynı zamanda kurucu başkanlığını üstlendiği Tarih Vakfı’nın yıllarca yönetim kurulu başkanlığını da yapmış olan İlhan Tekeli’nin Toplu Eserler projesi, serinin 16. kitabıyla devam ediyor. Tarih Vakfı Yurt Yayınları tarafından yayımlanan Tasarım, Mimarlık ve Mimarlar, İlhan Tekeli’nin bir şehir planlamacısı olarak 'planlama' ile 'tasarım' arasındaki ilişkiye yoğunlaştığı yazılarına yer veriyor.

İki kavram arasındaki ilişkinin her dönem için tartışmalı olduğu gerçeğinden yola çıkan Tekeli, serinin on altıncı kitabında bu tartışmalı alana dair geniş kapsamlı düşüncelerini bir araya getiriyor. İlhan Tekeli, yazılarında tasarım yeteneğinin doğuştan geldiğini ifade eden, geleneksel eğitim anlayışına karşı bir tutum sergiliyor ve tasarım etkinliğinin bilimselleştirilmesi olanaklarını ortaya koyuyor. İlhan Tekeli yazılarında ayrıca, tasarımcının tasarladığı olgu üzerindeki denetiminin nesne tasarımı ile kentsel tasarım konularında ne gibi farklılıklara yol açtığını da ayrıntılarıyla anlatıyor.

Tasarım, Mimarlık ve Mimarlar’ın satış fiyatı ise 24 TL.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilhan-tekeli-toplu-eserler-dizisinin-16-kitabi-raflarda_86225.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!