Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İlk Mobilya Müzesini Açacak

"Dünden Bugüne Mobilya Tasarımı ve Teknolojisi" kitabını yazan Delta Mobilya'nın sahibi Adem Yılmaz şimdi ikinci kitabını yazıp Türkiye'nin ilk mobilya müzesini açmayı hedefliyor.

Vatan Gazetesi
1 İlk Mobilya Müzesini Açacak

Dünden Bugüne Mobilya Tasarımı ve Teknolojisi" kitabını yazan Delta Mobilya'nın sahibi Adem Yılmaz şimdi ikinci kitabını yazıp Türkiye'nin ilk mobilya müzesini açmayı hedefliyor.

Delta Mobilya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Adem Yılmaz, mobilya sektöründeki deneyimlerini 300 sayfalık "Dünden Bugüne Mobilya Tasarımı ve Teknolojisi" adlı kitabında topladı.

Kitabının mesleki eğitim veren kuruluşlarda ders kitabı olarak okutulduğunu söyleyen Yılmaz, "Kitabı yazdım. Şimdi önümüzdeki 2 yıl içersinde mobilya müzesi açmak istiyorum" dedi.

Eser toplayacak


Müze açmanın günümüz şartlarında çok kolay olmadığını belirten Yılmaz, resmi prosedürlerden önce müze için eser toplamayı planladığını vurguladı.

Yılmaz, "Müze kurmak için Müzeler Genel Müdürlüğü'nden izin çıkarmak gerekiyor ve izin için gerekçeleriniz sağlam olmalı. İzin çıkana kadar müze için gerekli eserleri toplamayı planlıyorum" diye konuştu.

ABD'yi inceliyor

Sık sık dünyanın tek ve ilk mobilya kütüphanesinin bulunduğu ABD'deki North Carolina'ya giderek incelemeler yaptığım da anlatan Yılmaz, müze kurma çalışmaları yanında bir ikinci kitap daha yazacağım da kaydetti.

Yılmaz, sözlerim şöyle sürdürdü: "Hem kitap için hem müze için araştırmalar yapıyorum. Yurtdışından geçmişe ait mobilyalarla ilgili her türlü cisim bu müzede buluşacak. Yazdığım kitap nasıl bir ilk ise bu müzede bir ilk olacak. Teknolojik gelişmeler olmadan önce insanların ne şartlarda mobilya yaptıklarını bu müze ile göstereceğim."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ilk-mobilya-muzesini-acacak_47153.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • EMEKLİ MEMUR OLARAK GENÇLİK MERKEZİNDE GÖNÜLLÜ OLARAK BULUNAN ŞAKİR YETKİN, KULLANILMIŞ AHŞAP, METAL, ESKİ MOBİLYA PARÇALARI GİBİ MALZEMELERDEN 500 ADET, OTANTİK, NOSTAJİK AYNALAR, APLİKLER VE LAMİNAT ÜSTÜ AYDINLATMALAR VE AYRICA 25 YILLIK BİRİKTİRDİĞİ ETNOGRAFİK EŞYALARINI VE KOLEKSİYONUNU SİZLERLE PAYLAŞMAK VE MÜZENİZE KATKIDA BULUNMAK İSTİYOR. ŞAKİR YETKİNİN 500 ADET ÖZEL TASARIMIYLA VERMEK İSTEDİĞİ MESAJ ÖĞRETMEK, ÜRETMEK, PAYLAŞMAK VE KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAKLAŞTIRMAK AYRICA YEDİDEN YETMİŞ YEDİYE HER YAŞA HİTAP ETMEK . TEL:0272 217 20 31 -0272 213 90 00-158. potlac_49@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!