Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İstanbul'da 'Hava Taksi' Devri!

İller Arası “Hava Taksi”ler Uçacak

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan Uçuş Okulu, vatandaşlara pilot eğitimi vermenin yanısıra iller arası “Hava Taksi” dönemini de başlatacak.

yapi.com.tr
İller Arası “Hava Taksi”ler Uçacak Yurtdışında kullanılan hava taksiler

Samsun’un Ondokuzmayıs İlçesi'ndeki İl Özel İdaresine ait pist ve eski TEKEL depolarının yapılan protokolle OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne devredilmesinin ardından uçuş okulu kurulması çalışmalarına başlandı. Projelerini ileriye dönük yaptıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinde Türkiye’de ilklere talip olduklarını söyledi.

Havacılık sektörünün özellikle Türkiye’de her geçen gün yükseldiğini kaydeden Akan, iller arasında “Hava Taksi” adı altında bir oluşum içine gireceklerini kaydetti. Yapılan hesaplamalarda havayolu ulaşımının karayoluna göre daha avantajlı konuma geldiğini hatırlatan Prof. Dr. Hüseyin Akan, “Şu an bizim eğitim için aldığımız uçaklar gibi olan modellerle Ankara’ya gitmeye kalksanız otomobilden daha az benzin harcamış oluyorsunuz. Özellikle uçuş okullarına yakıt ÖTV’siz verildiği için bizim uçaklarımız 100 kilometrede 10-12 litre benzin harcayacak. Bu da karayoluna nazaran önemli bir avantaj sağlayacak. Buradan yola çıkarak ilerleyen dönemde iki kişilik uçaklarla iller arası ‘HavaTaksi’ dönemini başlatmayı düşünüyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/iller-arasi-hava-taksiler-ucacak-_104383.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!