Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İmar G'affı

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İstanbul’un imar sorunlarını en iyi bilen milletvekili sayılabilir. Çünkü milletvekili seçilmeden önce uzun süre Beşiktaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde üye olarak görev yaptı. Milletvekili olduktan sonra da konuya ilgisini sürdürdü. Çetin Soysal’a, partisinin İstanbul İl Başkanı Gürsel

Milliyet Gazetesi
İmar G'affı

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İstanbul’un imar sorunlarını en iyi bilen milletvekili sayılabilir. Çünkü milletvekili seçilmeden önce uzun süre Beşiktaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde üye olarak görev yaptı. Milletvekili olduktan sonra da konuya ilgisini sürdürdü. Çetin Soysal’a, partisinin İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin’in, "kaçak yapılara af" önerisine ne dediğini sorduk. Aldığımız yanıt:

- Bir; partimizin gündeminde böyle bir konu yok... İki; özellikle İstanbul’daki çarpık kentleşmenin en önemli sebeplerinden biri geçmişte çıkarılan imar aflarıdır. Aflarla bu sorunun çözülmediğini, tam tersine daha da içinden çıkılmaz hale geldiğini bilmeyen yok.

- İstanbul İl Başkanınız afla Hazine’ye 10 milyar dolar para girebileceğini söylüyor?

- Bir affın ülkeye maliyeti bu paranın çok üzerinde olur. Kaldı ki böyle bir para da gelmez, kaçak yapılar affedildiğiyle ve bundan sonrakiler teşvik edildiğiyle kalır.

İstanbul Şehir Plancıları Odası dün yayımladığı bildiride imar affı önerisini "kente karşı suç" olarak niteledi. Aynı zamanda Anakent Meclisi CHP Grup Başkanı olan Gürsel Tekin, AKP’ye açık çek vermiş ve bu suça iştirak edeceğini açıklamış durumda. Genel Merkez bu duruma el koymalı, af açılımında geri dönüldüğü açıklanmalıdır. Yoksa işlenecek günahlar CHP’nin sırtında kalır.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imar-gaffi_69346.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!