Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İmar Müdürlüğü'nün 2004 Yılı Hedefleri Büyük...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü, yenilenmesi gereken İmar Mevzuatı'nın geliştirilmesi ve kaçak yapıların önlenmesi için çalışmalarını bu

İBB
İmar Müdürlüğü'nün 2004 Yılı Hedefleri Büyük...

stanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü, yenilenmesi gereken İmar Mevzuatı'nın geliştirilmesi ve kaçak yapıların önlenmesi için çalışmalarını bu yıl da aralıksız sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Planlama ve İmar Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İmar Müdürlüğü'nü, 2004 yılında da yoğun bir çalışma programı uyguluyor.

İmar Müdürlüğü'nün 2004 Yılı Hedefleri şöyle;

- Bilgi İşlem Koordinasyon Müdürlüğünün bütün Belediye birimlerinin verilerini içeren Kent Bilgi Sisteminde kullandığı altlıkla uyum sağlayan bir yazılımın ilgili Müdürlük ve Bilgi İşlem Müdürlüğünce geliştirilmesini takiben İMOS Projesinin ilk adımı bitirilecek. (250 bin imar işlem dosyanın bilgisayar ortamına aktarılacak)

- İMOS Projesi'nin ikinci adımı olan İlçe Belediyelerine imar arşiv otomasyon yazılımı geliştirilerek, ilçe imar işlem dosyalarının bilgisayar ortamına aktarılması temin edilecek.

- Kamu yönetimi değişikliği ve deprem gerçeği ile birlikte yenilenmesi gereken imar mevzuatının geliştirilebilmesi için ürettiğimiz tekliflerle katkıda bulunulmaya devam edilecek.

- 2005 Yılı Ücrat Tarifesi Teklifi hazırlanacak.

- Kaçak inşaatlarla ilgili daha etkin ve önleyici tedbirler alınması için vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak. Görsel ve yazılı basın yoluyla vatandaşlarımızın eğitilmesi sağlanacak. Bu eğitimin sadece kaçak yapıyı yaptırmamak için değil, İstanbul'un deprem gerçeği karşısında can güvenliğinin sağlanması açısından da gerekli olduğu vurgulanacak.

- Mahalli İdareler Kanun değişikliği sonuçlandığında İstanbul İmar Yönetmeliği yeniden gözden geçirilecek.

- Dört ayrı üniversite tarafından yapılan Deprem Master Planı çalışmanın imar mevzuatını ilgilendiren sonuçları uygulamaya konulacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imar-mudurlugunun-2004-yili-hedefleri-buyuk-_8963.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!