Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İmar Sorununa Kürsü Çözümü

Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı toplantısının son gününde İmar Komisyonu'nun Yenimahalle'de inşaatı devam eden Kültür ve Kongre Merkezi için verdiği karar tartışma yaratı.

Hürriyet Ankara
İmar Sorununa Kürsü Çözümü

Büyükşehir Belediyesi mayıs ayı toplantısının son gününde İmar Komisyonu'nun Yenimahalle'de inşaatı devam eden Kültür ve Kongre Merkezi için verdiği karar tartışma yaratı.

Kendilerinden önceki dönemde başlanan ve 2.5 yoğunluklu inşaat izniyle temeli atılan kültür merkezinin yoğunluğunun 1'e düşürülmesinin bölge açısından zarara dönüşeceğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi ve Yenimahalle Belediye Başkan Yardımcısı Şenol Balaban, “Bizden önceki dönemde başlanmış bir çalışmanın bitirilmesi için gayret gösteriyoruz. Bu konuda engelleme yerine birlikte çalışmanın doğru olacağını düşünüyoruz” dedi. Kürsüden söz alan Balaban sözlerini şöyle sürdürdü:

“2007 yılında 2.5 emsalle kültür merkezinin inşaatına başlanmış. Bu yoğunluk derecesi de hem Yenimahalle hem de Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçmiş. Sonrasında açılan dava sonucu buranın emsali 1'e düşürülmüş. Ardından yine bizden önceki dönemde Yenimahalle Belediyesi'ni yönetenler ‘2.5 emsale gerek yok, 1.73 emsalle yapılırsa komu zararı olmaz' savunmasını yapmışlar. Biz yönetime geldiğimizde kültür merkezi inşaatının yüzde 21'i tamamlanmıştı. Şimdi yüzde 86'lardayız. ‘Geçmiş dönemin projesidir' deyip soğuk bakmadık, olanca gayretimizle devam ettik. Şimdi Yenimahalle ve Yenimahallelilerin faydalanbilmeleri için, kamu zararı doğmaması için 1.73 yoğunlukla kültür merkezinin Meclis'imizden geçmesini arz ediyorum.”

KOMİSYONA GÖNDERİLDİ

Gökçek ise, “Hep CHP ile birlikte hareket eden bir derneğin açtığı dava neticesinde buranın hukuka uygun olmadığına karar verilmiş. Şimdi siz diyorsunuz ki ‘Siz burayı uygun hale getirin.' Ben getiririm de siz yarın suç duyurusunda bulunursanız ne olur?” dedi.

Kürsüye yönelen Balaban, Gökçek'le bir süre görüştü. Kürsüdeki görüşmeye MHP'li üye Mehmet Yıldız da katıldı. Kürsüdeki uzlaşmanın ardından konu gelecek ayki Meclis toplantısında tekrar görüşülmek üzere komisyona havale edildi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/imar-sorununa-kursu-cozumu_79462.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!