Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

IMF'den Gelir Adaletsizliği Uyarısı

IMF, gelir dağılımında eşitsizliğin global ekonomik büyümeyi yavaşlattığı ve politik istikrarsızlığı ateşlediği uyarısında bulunarak, eşitsizliğin azaltılması için kampanya başlattı.

yapi.com.tr
IMF'den Gelir Adaletsizliği Uyarısı

Uluslararası Para Fonu IMF, yayımladığı raporda ülkeleri gelir dağılımında artan adaletsizliğine karşı uyararak, birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ekonomininin artan gelir adaletsizliğiyle karşı karşıya olduğunu vurguladı.

Rapora göre, gelir adaletsizliğini yeniden dağıtım politikalarıyla dengelemek mümkün. Bu politikaların başında vergiler ve sosyal programlar geliyor.

IMF önerilerinde emlak vergilerinde düzenleme, gelir düzeyi yüksek olanlardan daha yüksek oranda vergi alınması öne çıkarken,  raporda artan gelir eşitsizliğinin küresel ekonomik büyüme üzerinde baskı yapabileceğine da dikkat çekiliyor.

IMF Başkanı Christine Lagarde, ayrıca toplumsal huzurluklarının nedenlerinden birinin de gelir adaletsizliği olduğunun altını çizerek, gelir eşitsizliğinin "dışlanma ve yeteneklerin harcanması" gibi tehditler arz ettiğine bir kez daha değindi.

Lagarde, geçen ay yaptığı konuşmada gelir dağılımındaki adaletsizliğin 'öldürücü" etkileri olabileceğini belirtmiş ve vergi yükünde dengeli dağılımın bu sorunla başa çıkmak için önemli olduğunu söylemişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imfden-gelir-adaletsizligi-uyarisi_118140.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!