Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMO, Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyi Yönetiminde

İNŞAAT Mühendisleri Odası (İMO), Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesinden sonra, Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyi Yönetim Kurulu'nda da yer aldı.

Birgün GazetesiNŞAAT Mühendisleri Odası (İMO), Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi Yönetim Kurulu üyeliğine seçilmesinden sonra, Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyi Yönetim Kurulu'nda da yer aldı. Dünya İnşaat Mühendisleri Konseyi'nin Meksika'da yapılan toplantısındaki seçimlerde İMO Genel Sekreteri Gülay Özdemir yönetim kurulu üyeliğiyle birlikte başkan yardımcısı olmaya hak kazandı.

Ayrıca İMO temsilcileri, Avrupa İnşaat Mühendisleri Konseyi bünyesinde bulunan alt kurullarda önemli görevler üstlendi. Prof. Dr. Tuğrul Tankut Bilgi ve Teknoloji Kurulu Başkanlığına, Prof. Dr. Mustafa Tokyay ise Eğitim Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi.

İMO'nun uluslararası düzeydeki mesleki örgütlerde ağırlığını hissettirmesinin dikkat çekici bir gelişme olduğunu belirten İMO Genel Sekreteri Gülay Özdemir, uzun yıllardır süren yoğun ve verimli çalışmaların meyvelerini yeni yeni toplamaya başladıklarını kaydetti. Özdemir, Türkiye'deki inşaat mühendislerinin büyük bir mesleki potansiyele sahip olduğunu, bilgi ve deneyim aktarımı konusunda gösterilen hassasiyetin karşılığını aldıklarını vurgulayarak gelişmeleri şöyle değerlendirdi:

"Odamızın hem Avrupa hem de dünya konseylerinin yetkili kuruluna girmesi tesadüf değildir. Avrupa Konseyi'nin alt kurullarında yer almamız da eşit ilişkinin bir göstergesidir. Uluslararası platformdaki ağırlığımız mesleğimizin gelişmesine katkı sağlamakla kalmayacak, Türkiye'nin uluslararası beklentilerinin tamamlayıcısı olacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/imo-dunya-insaat-muhendisleri-konseyi-yonetiminde_49916.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!