Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İMO: İmar Kirliliğinde Sorumluluk Belediyenin

İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Ali Olgun, oda olarak mevzuata aykırı hiçbir projeye vize vermediklerini belirterek, büyükşehir belediyesinin bu yöndeki açıklamalarının iftiradan ibaret olduğunu söyledi.

Zaman Gazetesinşaat Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Ali Olgun, oda olarak mevzuata aykırı hiçbir projeye vize vermediklerini belirterek, büyükşehir belediyesinin bu yöndeki açıklamalarının iftiradan ibaret olduğunu söyledi. Odaların görevinin kendilerine getirilen betonarme projenin belediye tarafından onaylanan mimari avan proje ve yönetmeliklere uygunluğunu denetlemek olduğunu anlatan Olgun, “Bizler ruhsat vermiyoruz. İnşaat ruhsatı ve iskan ile imar düzenleme işlemleri ve bu işlemlerin kontrolü belediyelere aittir. Odamız üyelerinin projelerini mevzuata uygunluk yönünden kontrol etmek suretiyle inşaat mühendisliği hizmetlerine ve vatandaşın can güvenliğine katkı sağlamaktadır.” dedi.

İmar kirliliğinin kaynağında minimum arsadan maksimum inşaat rantı elde etmenin yattığını kaydeden Olgun, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Bu süreçte ilçe belediyeleri de vardır. Kentteki hatalı imar uygulamalarına göz yumulmak suretiyle bugünkü kaçak ve hormonlu yapıların ortaya çıkmasına neden olunmuştur.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/imo-imar-kirliliginde-sorumluluk-belediyenin_47641.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!