Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMO’da İki Liste Yarıştı

12-14 Mart'ta yapılan İMO 42. Olağan Genel Kurulu'nu, pazar günü yapılan seçimlerle son buldu. İki anahtar listenin ve bireysel adayların yarıştığı Genel Kurul’da Yönetim Kurulu’na Hamdi Serdar Harp, Alaettin Duran, Levent Darı, Züber Akgöl, Durmuş Galip Kılınç, Şükrü Erdem ve Metin Korkmaz seçildi.

Bir Gün Gazetesi
İMO’da İki Liste Yarıştı

Türkiye’nin dört bir yanından 700’ü aşkın inşaat mühendisinin katıldığı ve 12-14 Mart  arasında yapılan İMO 42. Olağan Genel Kurulu tamamlandı. İMO Teoman Öztürk Konferans Salonu’nda düzenlenen Genel Kurul, pazar günü yapılan seçimlerle son buldu. İki anahtar listenin ve bireysel adayların yarıştığı Genel Kurul’da Yönetim Kurulu’na Hamdi Serdar Harp, Alaettin Duran, Levent Darı, Züber Akgöl, Durmuş Galip Kılınç, Şükrü Erdem ve Metin Korkmaz seçildi.

Tartışma Platformuna Dönüştü

İMO Genel Kurulu, Türkiye deprem gerçeğine çözüm önerilerinin değerlendirildiği, Türkiye siyasi gündeminin ve inşaat mühendislerinin mesleki sorunlarının tartışıldığı bir platforma da dönüştü.

Genel Kurul’da ayrıca İMO Ana Sorunlar Komisyonu tarafından da bir rapor hazırlandı. İMO’nun 42. Dönem’de mesleki ve toplumsal sorunlara ilişkin çalışmalarına yön verecek raporda “Demokratik, özgür ve sivil bir Anayasa hazırlanması, Kürt sorunu barışçıl yöntemler kullanılarak çözülmesi” istendi.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/imoda-iki-liste-yaristi_77675.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!