Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMO’dan ‘Esnek Çalışma’ya ‘Hayır’

İnşaat Mühendisleri Odası “Güvenceli iş, güvenli gelecek istiyoruz” sloganı ile başlattığı imza kampanyasıyla, esnek çalışma koşullarına “hayır” derken, iş istihdamının da arttırılmasını istedi.

Cumhuriyet Gazetesi
İMO’dan ‘Esnek Çalışma’ya ‘Hayır’

İnşaat Mühendisleri Odası “Güvenceli iş, güvenli gelecek istiyoruz” sloganı ile başlattığı imza kampanyasıyla, esnek çalışma koşullarına “hayır” derken, iş istihdamının da arttırılmasını istedi. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Ankara Şube Başkanı Nevzat Ersan dün İMO Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, güvencesizleştirme ve geleceksizleştirmeye karşı “Güvenceli iş, güvenli gelecek istiyoruz” sloganı ile bir imza kampanyası başlattıklarını belirtti.

Ersan, üniversitelerde son yıllarda sayısı hızla artan inşaat mühendisliği bölümlerine dikkat çekerek, plansız ve altyapısız oluşturulan bu bölümlerin de ucuz işgücü ve vasıfsız mezun verdiğini dile getirdi. Son yıllarda sıklaşan ekonomik krizlerin de mühendislerin çalışma koşullarının niteliksizleşmesi, çalışma saatlerinin uzaması, düşük ücretler gibi sorunları doğurduğunu ifade eden Ersan, bu krizlerin iş güvencesinden yoksun, mezarda emeklilik ve mesleğin itibarsızlaşması gibi sorunları da beraberinde getirdiğini söyledi. 15 Nisan tarihine kadar sürecek olan imza kampanyasıyla taleplerini dile getireceklerini belirten Ersan, “www.guvenceliisguvenligelecek.org sitesi aracılığıyla taleplerimizi imzaya açacağız” dedi.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/imodan-esnek-calismaya-hayir_85598.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!