Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMP'de Prof. Dr. İbrahim Baz Dönemi

Sağlık sorunları gerekçesiyle İMP'deki görevinden istifa eden Hüseyin Kaptan'ın yerine, yine İMP'den Prof. Dr. İbrahim Baz getirildi.

yapi.com.tr
İMP'de Prof. Dr. İbrahim Baz Dönemi

araçhane Belediye Sarayı’nda Tebriz Belediye Başkanı Ali Rıza Novi ile görüşen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, daha sonra açıklamalarda bulundu. ibb.gov.tr'deki habere göre Başkan Topbaş, İstanbul Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi (İMP) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Kaptan'ın birkaç defa kalp ameliyatı geçirdiğini ve stent takıldığını anımsattı ve şunları söyledi:

“Hüseyin Kaptan Bey İMP’deki yoğunluk nedeniyle sıkıntılara girdi. İMP Başkanlığı görevinden özür dileyerek istifa etti. Sağlığının söz konusu olduğunu ifade etti ve müsaade istedi. Ancak biz yine kendisinden istifade ediyoruz. Şu anda TRAKAP’taki (Trakya Çevre Düzeni Planı) çalışmasını devam ettirecek. Mart sonuna kadar bu çalışmayı bitirmek üzere söz verdi. ‘Onu ben yürüteyim. Artık diğer yarışma ve dönüşüm alanlarıyla ilgili çalışmaları ekipleriniz yapar. Diğerlerini yetiştirdik. TRAKAP’taki çalışmayı da bitirip biraz daha kendime vakit ayıracağım. Ama ilmimi her zaman vermeye hazırım’ dedi. Zaten İMP’de çok yoğun çalışmalar bitti. 100.000’lik Çevre Düzeni Planları tamamlandı. 25.000’lik Nazım İmar Planı’nıda bitirerek Belediye Meclisimize sundular.”

İMP’de Hüseyin Kaptan’ın yerine onunla birlikte çalışan Prof. Dr. İbrahim Baz’ın bakacağını açıklayan Başkan Kadir Topbaş, “Zaten Hüseyin Kaptan Bey ile beraber çalışıyorlardı. Bu nedenle bir başkasını getirme şeklinde düşünmedik. İMP’de kurulan bir düzen var. Değişik, yeni isimler getirerek farklı boyuta taşınmasın. Prof. Dr. İbrahim Baz orada devam edecek” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/impde-prof-dr-ibrahim-baz-donemi_59312.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!