Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMSAD, "Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği"nin Kurucu Üyesi

İMSAD, enerji verimliği ve sürdürülebilir çevre konusundaki bilincin yaygınlaşması amacıyla sürdürdüğü faaliyetlerine bir yenisini daha ekleyerek, “Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği”nin kurucu üyeleri arasında yer aldı.

yapi.com.tr
İMSAD, "Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği"nin Kurucu Üyesi

ünya genelinde sürdürülen enerji verimliliği ve çevre alanındaki çalışmaların önemli bir bölümünü oluşturan “çevreci binalar” konusu son yıllarda ülkemizin gündeminde de yerini aldı. Çevre ve enerji verimliliği alanında inşaat malzemesi sektörünü bilinçlendirme çalışmalarını sürdüren İMSAD İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, Dünya Çevre Dostu Binalar Konseyi’ne bağlı olarak kurulan (WGBC) Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği’nin kurucu üyeleri arasında yer aldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan; Gelecek kuşakların ihtiyaç duyacağı kaynakları tehlikeye atmadan hem bugünün hem de yarınların çevresel değerlerini her alanda koruyarak geliştirmemiz gerektiğinin altını çizdi. Turan açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bugün artık, fosil kaynakların tükeneceği zamanları öngörebilen bir dönemi yaşıyoruz. Bu nedenle çevresel değerlerin korunmasına, enerji tüketimine ilişkin global protokollere tüm dünya ülkeleri imza atıyor. Böylesi bir zamanda kendi sektörümüzde bu konunun yaygınlaşmasını sağlamak ve ortak görüş ortaya koyabilmek her şeyden önce derneğimizin sosyal sorumluluğunun bir parçasıdır. Türkiye Çevre Dostu Binalar Konseyi Derneği, çalışmalarını dünyadaki 9 ülkenin konseyi ile beraber yürütecek. Çevre dostu tasarım ve inşat konusundaki bilincin artmasına yönelik bilgilendirme ve lobi faaliyetlerini yürütecek olan dernek aynı zamanda İMSAD’ın inşaat malzemesi üretiminde hedeflediği çevreci, kaliteli ve enerji verimli ürünler yaklaşımını da doğrudan paylaşıyor.”

Sağlıklı, konforlu ve daha az enerji harcayan yapıların yaygınlaşmasıyla bu tarz yapılarda kullanılan malzemelerin üretim süreçlerinin de önem kazandığını belirten Orhan Turan, “Üretimde kullanılan hammaddelerin kaynakları oldukça önem kazandı… Tüm üretim kollarında olduğu gibi inşaat malzemesi sanayinde de çevreci üretim teknolojileri geliştiriliyor ve çevreci üretim yapan sanayicilerin ödüllendirildiği organizasyonlar yapılıyor. Çevre dostu binalar inşa edilirken, en baştan yalıtıma ve enerji verimli tasarıma daha fazla yatırım yapılıyor ve ciddi miktarlarda enerji tasarrufu sağlanıyor. Tüm bu süreçlere bakıldığında ülkemizde çevre bilincinin artık farklı bir boyutta olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/imsad-turkiye-cevre-dostu-binalar-konseyi-derneginin-kurucu-uyesi_60410.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!