Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İMSAD, Ekonomi Yönetiminden...

İMSAD Yönetimi Ankara’da

Türk inşaat malzemesi sanayisini temsil eden İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu üyeleri, Türk inşaat sektörünün konumu, gücü, hedefleri ve bu hedefleri gerçekleştirmek için hazırlanan görüş ve önerilerini sunmak üzere hazırladıkları dosyaları sunmak üzere 12 Ocak 2010 tarihinde bir Ankara ziyareti gerçekleştirdiler.

yapi.com.tr
İMSAD Yönetimi Ankara’da

Türk inşaat malzemesi sanayisini temsil eden İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) Yönetim Kurulu üyeleri, Türk inşaat sektörünün konumu, gücü, hedefleri ve bu hedefleri gerçekleştirmek için hazırlanan görüş ve önerilerini sunmak üzere hazırladıkları dosyaları sunmak üzere 12 Ocak 2010 tarihinde bir Ankara ziyareti gerçekleştirdiler. İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "İnşaat sektörünün geleceğini kamu ve özel sektör hep beraber işbirliği içinde şekillendirmeliyiz; sektörün lokomotif gücüne Türkiye’nin ihtiyacı var. Bu amaçla yönetim kurulumuzla beraber Ankara’da ziyaretlerimizi gerçekleştirdik ve bundan böyle Ankara’yı daha sık ziyaret etmeyi planlıyoruz" dedi.

İMSAD Yönetim Kurulu ilk olarak Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından makamında kabul edildi. Kendisine sunulan dosyada, Türk inşaat sektörünün ekonominin iyileşmesinde itici güç olacağı, ihracattaki liderliği ve bunun için işbirliğinin gereği anlatıldı. İnşaat sektörünün sorunlarının yeni oluşturulacak bir İnşaat Koordinasyon Kurulu’nda ele alınması önerilerek, değişik Bakanlıkların faaliyet alanına giren konuların bu kurulda tek platformda ele alınmasının faydalı olacağı ifade edildi.

Binalarda enerji verimliliği sağlayacak uygulamalarda devletin mutlaka bir topyekün ülke stratejisi ile hedef belirleyerek rol alması ile teşvik edici mekanizmalar geliştirilmesinin gereği vurgulandı. Kamunun enerji verimli ve güvenli binalarla başta kendisinin örnek olmasının ve ülkemizin de ‘0’ enerji binalara doğru adım atmasının önemi belirtildi. Görüşmenin sonucunda İMSAD’ın konu ile ilgili ekonomi yönetimine ilave çalışmalar hazırlayarak sunmasına karar verildi.

İMSAD Yönetim Kurulu heyeti ikinci olarak Bayındırlık ve İskan Bakanı Mustafa Demir ile makamında bir görüşme yaptı. Görüşmede İMSAD heyetinin görüş ve önerilerini içeren bir dosya sunuldu. 2010 yılında inşaat sektörünün tarafları sanayiciler, müşavir mimarlar, müteahhitler, akademisyenler ve ilgili kamu kurumlarının katılımıyla sektöre yön verecek bir “İnşaat Şurası” düzenlenmesi ihtiyacı dile getirildi. Bakan Demir tarafından bu önerinin benimsendiği ifade edildi.

İnşaat sektöründe sertifikasyon ve Piyasa Gözetimi Denetimi(PGD) konusunun önemi görüşmede ortaya konuldu. Denetimin kayıt dışını önlemedeki önemli rolü vurgulandı. Özellikle PGD konusunda yapılabilecek işbirlikleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunularak konunun detaylandırılması kararı alındı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/imsad-yonetimi-ankarada_75795.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!