Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İMSAD'ın Farkındalık Projesinin İlk Toplantısı Yapıldı

İMSAD’ın Türkiye ile Bulgaristan ve Romanya’da inşaat malzemeleri sanayisinin gelişimine yönelik Avrupa Komisyonu Hibesi olarak sürdürdüğü projenin tüm ortakları İstanbul’da buluştu.

yapi.com.trbr/>

İMSAD’ın Türkiye ile Bulgaristan ve Romanya’da inşaat malzemeleri sanayisinin gelişimine yönelik Avrupa Komisyonu Hibesi olarak sürdürdüğü projenin tüm ortakları İstanbul’da buluştu. 18 ay sürecek olan projenin rotasının çizildiği toplantılarda projeye Türkiye, Romanya Bulgaristan, İngiltere ve Belçika’nın yanı sıra Hırvatistan ve diğer Balkan ülkelerinin ilgili kurumlarının da dahil edilmesi için çalışmalar yapılmasına karar verildi.

İMSAD’ın inşaat malzemeleri sanayisinin gelişimine yönelik olarak sürdürdüğü “İnşaat Malzemeleri Sektöründe AB’ye Uyum ve İşbirliğinin Olası Etkileri Konusunda Farkındalık Yaratma Projesi”nin tüm taraflarının bir araya geldiği ilk toplantı 17-18 Mart 2008 tarihlerinde İstanbul’da yapıldı. Toplantılara, BACIW (Bulgaristan İnşaat Yalıtım Derneği) Genel Sekreteri, BACIW Proje Koordinatörü APMCR(Romanya İnşaat Malzemesi Üreticileri Derneği) Başkan Yardımcısı, CPA (İngiltere İnşaat Malzemesi Üreticileri Derneği) Teknik İşler Direktörü, CEPMC(Avrupa İnşaat Malzemesi Üreticileri Konseyi) Teknik İşler Müdürü ve İMSAD yetkilileri katıldı.

Proje kapsamında İMSAD, Türkiye’de olduğu kadar AB’nin yeni üyeleri Romanya ve Bulgaristan’da da inşaat malzemesi sanayisinin gelişimine katkıda bulunması amaçlanıyor. Toplantıda projeye Türkiye, Romanya ve Bulgaristan dışında Hırvatistan ve diğer Balkan ülkelerinin ilgili kurumlarının da dahil edilmesi için çalışmalar yapılmasına karar verildi. 18 ay sürecek olan projenin rotasının çizildiği toplantılarda projenin ana aktivitelerine yönelik takvim belirlendi.

Proje kapsamında konusunda uzman kişiler tarafından verilecek olan eğitim toplantılarının ilki Mayıs ayında Romanya ve Bulgaristan’da yapılacak. Haziran ayında ise CPD-CE, çevre yönetimi, enerji verimliliği başlıklarını içeren geniş katılımlı bir konferans ve workshop serisi İstanbul’da düzenlenecek. Toplantıda ayrıca İstanbul’daki etkinliklere ortak kurumlardan; Ankara’dan ve Brüksel’den etkin katılım sağlanmasına karar verilerek, projenin etki gücünün artırılmasına yönelik çalışmaların ana hatları çizildi.

Toplantı sonrası açıklama yapan İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan şu bilgileri verdi:

“İMSAD’ın projesi, 2007 yılı sonunda Avrupa Komisyonu’ndan destek almayı başaran 10 proje arasında Türkiye’nin lider olarak üstlendiği tek proje olması bakımından oldukça önemli… Avrupa Birliği tarafından sağlanan hibe fon Türkiye’de inşaat malzemeleri sanayisi için bir ilk olma özelliğini taşıyor. Projenin bir diğer önemli özelliği ise ilk kez bir Türk sektör kuruluşunun böyle bir projede lider konumunda bulunması. Avrupa Birliği sürecinde üye ülke konumundaki Türkiye’nin projede, Belçika ve İngiltere örgütlerinin desteği ile yeni AB üyesi ülkeler Romanya ve Bulgaristan’a sektörel öncülük etmesi, ortak örgütlerin kurumsal yapılarının güçlenmesine katkı sağlayacak olması ise ayrı bir anlam ifade ediyor. Projemizin ilk etkinliğine Mayıs ayında Romanya ve Bulgaristan’da başlıyoruz. Asıl büyük organizasyonumuzda ise Haziran ayında geniş bir katılımla İstanbul’da gerçekleştirmeyi planladığımız konferans ve workshoplarımızda CPD-CE, çevre yönetimi, enerji verimliliği konularını yabancı ve Türk uzmanlarla tartışma, bilgi paylaşma fırsatı bulacağız. Tüm bu etkinlikler inşaat malzemesi üreticilerinin, İMSAD’ın ve sektör derneklerinin kurumsal kapasitesinin artmasında etkili olacak.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/imsadin-farkindalik-projesinin-ilk-toplantisi-yapildi_60587.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!