Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İncelemeye Gittiler Çipurayla Döndüler

TBMM Çevre Komisyonu üyesi 14 milletvekili, son yıllarda yarattığı kirlilik ve toplu balık ölümleriyle gündeme gelen Muğla’nın Güllük Körfezi’ndeki balık çiftliklerini inceledi. İncelemelerin ardından komisyonu üyeleri bir restoranda balık ziyafeti çekti. Milletvekilleri, kendilerini taşıyan resmi plakalı otobüsün bagajına konulan 5’er kiloluk

Milliyet Gazetesi
İncelemeye Gittiler Çipurayla Döndüler

TBMM Çevre Komisyonu üyesi 14 milletvekili, son yıllarda yarattığı kirlilik ve toplu balık ölümleriyle gündeme gelen Muğla’nın Güllük Körfezi’ndeki balık çiftliklerini inceledi. Yat gezisi sırasında 4 milletvekili ile 3 uzman deniz tutması nedeniyle zor anlar yaşadı. Torba Limanı’ndan "Derinbey" adlı ahşap guletle denize açılan komisyon üyeleri İkiz Adalar, Yılan Adası ve açıktaki balık çiftliklerinde incelemelerde bulundu.

Kaymakamın tepkisi

Milletvekillerine Kaymakam Abdullah Kalkan, Muğla Tarım İl Müdürü Hadi Kayhan, Muğla Kültür Balıkçılığı ve Su Ürünleri Yetiştiricileri Derneği Başkanı İhsan Bozan ile balıkçılık sektörü temsilcileri de eşlik etti. Turizmciler davet edilmelerine karşın geziye katılmadı. Kayhan ve Bozan’ın balık çiftliklerinin geçmişi, günümüzdeki çevresel etkilerini anlatan brifingin ardından, gezi devam ederken 4 milletvekili ile 3 uzman, deniz tutması sonucu zor anlar yaşadı, uzun süre kendilerine gelemedi.

Harita üzerinde komisyon üyelerine yeni kurulacak çiftlik alanlarını anlatan Kaymakam Kalkan ise sözlerinin dernek üyeleri tarafından sık sık kesilmesine tepki gösterdi. Kalkan, "Sözümü ikide bir kesmeyin, dinlemeyi ve objektif davranmayı öğrenin" dedi. Komisyon Başkanı AKP Uşak Milletvekili Nuri Uslu, "Balık çiftliklerinin geçmişten günümüze yarattığı tahribata, görüntü ve deniz kirliliği yaratmasına tanık olduk. Balık çiftliklerinin planlanan yeni yerlerine hızla taşınması için ne gerekiyorsa yapılmasını sağlayacağız" dedi.

25 koli hediye balık

İncelemelerin ardından komisyonu üyeleri bir restoranda balık ziyafeti çekti. Milletvekilleri, kendilerini taşıyan resmi plakalı otobüsün bagajına konulan 5’er kiloluk çiftlik çipurası ile dolu 25 koliyle İzmir’e hareket etti. Balıkların Kılıç Holding A.Ş.’nin hediyesi olduğu öğrenildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/incelemeye-gittiler-cipurayla-donduler_64533.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!