Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'İngilizler 150 Bin Konut Alacak'

Türkiye'de temsilcilik açan İngiliz denizaşırı gayrimenkul şirketi Overseas Property Professional (OPP) Pazarlama Müdürü Stuart Dacre , 10 yıl içinde Türkiye'den 150 bin gayrimenkulün İngilizlere satılacağının tahmin edildiğini söyledi.

Cumhuriyet Gazetesiürkiye'de temsilcilik açan İngiliz denizaşırı gayrimenkul şirketi Overseas Property Professional (OPP) Pazarlama Müdürü Stuart Dacre , 10 yıl içinde Türkiye'den 150 bin gayrimenkulün İngilizlere satılacağının tahmin edildiğini söyledi. Dacre, "Eylül 2007'den itibaren Türkiye'de satın alınacak konutlar da artık İngiliz finans kurumları tarafından peşinatsız olarak kredilendirilmeye başlandı'' diye konuştu.

Antalya'daki gayrimenkul şirketi Model Invest bünyesindeki temsilciliğin açılışında konuşan Dacre, "İngilizler, dünyada en fazla denizaşırı gayrimenkul edinen milletlerin başında geliyor. Clerical Medical Insurance adlı sigorta şirketinin yaptırdığı araştırmaya göre, ankete katılanların yüzde 49'u 'Gerekli koşullar gelişirse Akdeniz Avrupası'nda yaşamak isterim' diye görüş belirtmiş'' dedi.

Dacre, İngilizlerin 2015 yılının en geç haziran ayında Türkiye'nin Avrupa Birliği üyesi olacağına inandıklarını ve yatırımlarını bu yönde planladıklarını belirterek İngiliz ve İrlandalıların, Türkiye'de başta Bodrum ve beldeleri olmak üzere Çalış Plajı (Fethiye), Çeşme, Çiftlik (Marmaris), Dalaman, Dalyan, Didim, Fethiye (Deliktas), Göcek, Hisarönü, Kalkan, Kaş, Kemer, Kuşadası ve Marmaris'te gayrimenkul arayışı içinde olduklarını söyledi. Stuard Dacre, İngilizlerin Türkiye'yi Ortadoğu'da değil, İspanya, İtalya ve Yunanistan kuşağında gördüklerini de vurguladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ingilizler-150-bin-konut-alacak_57253.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!