Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İngilizlere Emlak Satışını Artırmak için Reklam Gerek

İngiltere'deki mevcut ekonomik kriz insanların alım gücünü etkilerken, merkezi Londra'da bulunan ve ağırlıklı olarak Avrupalı yatırımcılara Türkiye emlak sektörünü pazarlayan Spot Blue Emlak Firması yetkilileri, satışlarda düşüş olmamasına karşın daha fazla reklam ve pazarlama çağrısı yaptı.

yapi.com.tr / AA
İngilizlere Emlak Satışını Artırmak için Reklam Gerek

İngiltere'deki mevcut ekonomik kriz insanların alım gücünü etkilerken, merkezi Londra'da bulunan ve ağırlıklı olarak Avrupalı yatırımcılara Türkiye emlak sektörünü pazarlayan Spot Blue Emlak Firması yetkilileri, satışlarda düşüş olmamasına karşın daha fazla reklam ve pazarlama çağrısı yaptı. Türk İngiliz Sanayi ve Ticaret Odası (TBCCI) Başkan Yardımcısı ve Spot Blue Emlak Firmasının Genel Müdürü David Walker, İngiliz vatandaşlarına Türkiye'deki emlak satışlarının geçen yılla aynı düzeyde olduğunu ancak reklam ve pazarlamaya daha fazla yatırım yapılması gerektiği tavsiyesinde bulundu.
    
İngiliz vatandaşlarının krize karşın uluslararası pazarda emlak satın almaya devam ettiklerini anlatan Walker, "İspanya, Amerika ve Fransa'daki müteahhitlik firmaları, uluslararası emlak satışı yapabilmek için tanıtım ve reklama daha fazla yatırım yapıyor. Müteahhitlik firmaları ile uluslararası firmalar arasındaki işbirliği Türkiye'de olmayan bir durum ve bu işbirliği daha çok satış yapılmasını sağlıyor. Pazarlamaya ne kadar yatırım yaparsanız o kadar çok satış yaparsınız" diye konuştu.
    
"Türkiye, İngilizler için hala popüler"
    
Türkiye'nin emlak satışında İngiliz vatandaşları için hala popüler bir ülke olduğunu belirten Walker, "İngiltere'deki kesintiler ve sterlinin avro karşısındaki durumundan dolayı Türkiye'ye tatile giden İngiliz sayısı arttı. Bugünün turistleri, geleceğin ev satın alacak kişileri. Türkiye'ye tatile giden bir kişi, inanıyorum ki memnun kalacak ve geri dönüp emlak satın alacaktır" dedi. Walker, İngiltere ile Türkiye arasında ticari ilişkilere son yıllarda büyük önem verildiğine dikkati çekerek, TBCCI'nin rakamlarına göre 2010 yılında iki ülke arasındaki karşılıklı ticaretin yüzde 26,4 oranında arttığını söyledi.
    
Üst düzey İngiliz politikacıların, diplomatların ve iş adamlarının, Türkiye ile çok yakın ticari ilişkiyi desteklediklerini ifade eden Walker, iki ülkenin başbakanlarının ve bakanlarının karşılıklı ziyaretlerinin ilişkileri daha da güçlendirdiğini kaydetti. İngiltere'deki ekonomik sorunların emlak sektörüne etkisini değerlendiren Walker, sözlerini şöyle tamamladı:
    
"İngiliz hükümeti çok sert bir kesinti programı uyguluyor. Yükselen enflasyon, iş kayıpları, AB'den gelen kötü ekonomi haberleri ve mortgage pazarının yeniden yapılandırılması tüketicinin güvenini ve rahat harcamasını etkileyen önemli unsurlar. Bu durum, İngiliz tüketicilerin Türkiye'den ev alırken daha çok düşündüğü anlamına geliyor. Reklam ve pazarlama için büyük finansal yatırımların artması, potansiyel alıcıların sayısının da artması anlamına geliyor."

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ingilizlere-emlak-satisini-artirmak-icin-reklam-gerek_89419.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!