Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İngiltere, Yalnızca Elektrikli Otobüs Kullanılan Şehirler Planlıyor

Ulaştırma Bakanlığı elektrikli otobüs kullanımını yaygınlaştırmak için yerel yönetimlere 50 milyon Pound kaynak sağlayacak.

yapi.com.tr
İngiltere, Yalnızca Elektrikli Otobüs Kullanılan Şehirler Planlıyor

Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanlığı Britanya’daki yerel yönetimlerin elektrikli otobüs kullanımını yaygınlaştırmak için bir program başlatıldığını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre destek tüm otobüs filosunu tamamen elektrikli otobüslerle değiştirecek yönetimlere sağlanacak.

Başvuru formundaki bilgilere göre de yerel yönetimler tam elektrikli veya uzun güzergahlarda faaliyet gösterecekleri için tam elektrikli olmaları uygun olmayacak ultra düşük emisyon değerlerine sahip otobüsler için başvuru yapabilecekler. Bununla birlikte ultra düşük emisyon değerine sahip olan otobüslerin belirlenmiş alanlarda emisyona yol açmadan faaliyet göstermeleri gerekecek.

Yeşil Ekonomi’deki habere göre; yönetimler tamamen dönüşüm için en fazla 50 milyon Pound için başvuru yapabilecek iken, bu bütçe birden fazla kasaba veya şehire paylaştırılabilecek. Kaynak Britanya’daki otobüsleri daha çevreci, temiz ve kullanışlı hale getirmeyi amaçlayan 170 milyon Pound bütçeye sahip program kapsamında sunulacak.

Açıklamada değerlendirmesi yer alan Birleşik Krallık Ulaştırma Bakanı Grant Shapps 200 elektrikli otobüsten oluşacak bir filonun 3.700 dizel aracın trafikten çekilmesine denk katkı sağlayabileceğini söyledi.

Bununla birlikte Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson bu hafta yaptığı açıklamada hibrit araçlar da dahil olmak üzere fosil yakıt kullanan tüm otomobil satışlarının 2035 yılında yasaklanacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ingiltere-yalnizca-elektrikli-otobus-kullanilan-sehirler-planliyor_177533.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!