Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İngiltere'de Emlak Fiyatlarında Rekor Düşüş

Nationwide, 2008 yılı boyunca ülkedeki emlak fiyatlarının yüzde 15.9 oranında gerilediğini, bunun da kayıtlara göre rekor bir düşüş olarak kabul edildiğini bildirdi. 2008 Aralık ayı boyunca kaydedilen yüzde 2.5'luk düşüşün de önemli bir "aylık düşüş" olarak kaydedildiğine işaret eden Nationwide yetkilileri, yıl boyunca ortaya çıkan rekor düşüşle

CNN Türk
İngiltere'de Emlak Fiyatlarında Rekor Düşüş

İngiltere'nin en büyük mortgage sağlayıcılarından biri olan Nationwide, 2008 yılı boyunca ülkedeki emlak fiyatlarının yüzde 15.9 oranında gerilediğini, bunun da kayıtlara göre rekor bir düşüş olarak kabul edildiğini bildirdi. 2008 Aralık ayı boyunca kaydedilen yüzde 2.5'luk düşüşün de önemli bir "aylık düşüş" olarak kaydedildiğine işaret eden Nationwide yetkilileri, yıl boyunca ortaya çıkan rekor düşüşle ortalama bir evin fiyatında 29 bin sterlin civarında gerileme meydana meydana geldiğini bildirdi.

Nationwide yetkililerine göre, ev fiyatlarındaki son gerilemelerle birlikte İngiltere'de ortalama bir evin fiyatı da 153 bin 48 sterline düştü.

2008 Aralık ayındaki yüzde 2.5'luk düşüşün, aynı yılın kasım ayına göre 5 kat daha fazla olduğuna da dikkati çeken Nationwide uzmanları, bunun da İngiltere Merkez Bankası'nın aldığı önlemlere rağmen piyasa koşullarının hızla bozulduğunun bir göstergesi olarak kabul edildiğini kaydetti.

Bu arada, ülkede ev fiyatlarındaki düşüşün hala en az etkilediği yerin ise başkent Londra olduğu, fiyatlardaki büyük gerilemeye rağmen, başkentte ortalama bir evin fiyatının hala 257 bin 963 sterlin seviyesinde kaldığı belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ingilterede-emlak-fiyatlarinda-rekor-dusus_65604.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!