Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İngiltere'de Ev Fiyatlarının Düşüşü Sürüyor

İngiltere'de ev fiyatlarındaki keskin düşüşün aralık ayı içinde de sürdüğü, yılın son ayında ülkedeki evlerin yüzde 2,2 oranında değer kaybettiği açıklandı. İngiltere'nin en büyük tutsat sağlayıcılarından Halifax'ın gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları, aralık ayında kaydedilen yüzde 2,2'lik düşüşle birlikte ortalama bir evin İngiltere'deki

CNN Türk
İngiltere'de Ev Fiyatlarının Düşüşü Sürüyor

İngiltere'de ev fiyatlarındaki keskin düşüşün aralık ayı içinde de sürdüğü, yılın son ayında ülkedeki evlerin yüzde 2,2 oranında değer kaybettiği açıklandı. İngiltere'nin en büyük tutsat sağlayıcılarından Halifax'ın gerçekleştirdiği araştırmanın sonuçları, aralık ayında kaydedilen yüzde 2,2'lik düşüşle birlikte ortalama bir evin İngiltere'deki değerinin 159 bin 896 sterline gerilediği bildirildi.

2007 Aralık ayıyla karşılaştırıldığında, İngiltere'de ortalama bir evin değerindeki toplam gerilemenin ise yüzde 16,2 olarak kaydedildiği belirtildi.

İngiltere Merkez Bankası da, ülkedeki mortgage onaylarının kasım ayında son 9 yılın en düşük seviyesine ulaştığını açıkladı.

Kasım ayında ülkede sadece 27 bin mortgage kredisinin onaylandığı, bunun da 1999 Ocak ayından bu yana kaydedilen en düşük rakam olduğu belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ingilterede-ev-fiyatlarinin-dususu-suruyor_65524.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!