Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İngiltere'de Geri Dönüşüm Sektörü Krizde

İngiltere'de geri dönüşüm için toplanan kağıt, mukavva ve naylon torba gibi malzemenin, geri dönüşüm sektörünün girdiği ekonomik kriz yüzünden faaliyetlerini yavaşlatması sonucu çöp dağları oluşturduğu bildirildi. Mail on Sunday gazetesi, vergi mükelleflerinin sadece bir geri dönüşüm tesisinde biriken 100 bin ton kağıt ve mukavvanın

CNN Türk
İngiltere'de Geri Dönüşüm Sektörü Krizde

İngiltere'de geri dönüşüm için toplanan kağıt, mukavva ve naylon torba gibi malzemenin, geri dönüşüm sektörünün girdiği ekonomik kriz yüzünden faaliyetlerini yavaşlatması sonucu çöp dağları oluşturduğu bildirildi. Mail on Sunday gazetesi, vergi mükelleflerinin sadece bir geri dönüşüm tesisinde biriken 100 bin ton kağıt ve mukavvanın depolanabilmesi için milyonlarca sterlin ödemek zorunda kalabileceğine işaret etti.

Hükümetin çağrıları ve belediyelerin özendirmesi sonucunda evlerdeki çöplerin dikkatle ayrıldığını hatırlatan Mail gazetesi, sektörün çökmesi sonucunda ortaya çıkan çöp dağlarının önümüzdeki üç ay içinde ikiye katlanabileceği uyarısına yer verdi.

Halihazırda çöplerden dönüştürülen kağıt başta olmak üzere malzemenin satılamamasının, geri dönüşüm sektöründe ekonomik krize yol açtığı, bu tür malzemeyi satan firmaların ise ellerindeki malzemeyi depolamak zorunda kaldıkları belirtiliyor.

Bu tür depolardan birinin County Durham'daki Greencycle adlı kağıt deposu olduğuna ve ülke çapında 80 kağıt dönüştürme tesisi daha bulunduğuna dikkati çekiliyor.

Bu kağıt dönüştürme tesislerinin yöneticileri, sektörün 2010'dan önce toparlanamayacağını, bu nedenle devletin mutlmaka kendilerine yardımcı olması gerektiğini belirtiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ingilterede-geri-donusum-sektoru-krizde_65563.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!