Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnönü'nün Yalısı Son Anda Kurtuldu

Erdal İnönü’nün eşi Sevinç İnönü’ye ait Anadolu Hisarı’ndaki Komodor Remzi Bey Yalısı’nın 7.6 milyon liralık icra bedeli son anda ödendi.

yapi.com.tr
İnönü'nün Yalısı Son Anda Kurtuldu

Erdal İnönü’nün eşi Sevinç İnönü’ye ait Anadolu Hisarı’ndaki Komodor Remzi Bey Yalısı’nın dün yapılması beklenen icradan satış işlemi Emlak Bankası’nın alacağını aldığını bildirmesiyle durduruldu. Sevinç İnönü, armatör kardeşi Selim Sohtorik’in 1998’de satın aldığı 3 gemi için bankadan çektiği krediye kefil olduğu için bu borçla karşı karşıya kalmıştı. Alacaklı bankanın talebiyle Sevinç ve Erdal İnönü Vakfı Genel Merkezi olarak kullanılan 96 yıllık Komodor Remzi Bey yalısı için 7 milyon 600 bin TL muhammen bedel biçildi. Bu bedel bölgeyi bilen emlakçılar tarafından çok düşük bulunmuş ve yalının gerçek değerinin 16-17 milyon dolar olduğu belirtilmişti.

Borcu Özyeğin’in şirketi mi ödedi?

Erdal İnönü’nün yaşarken müze olmasını vasiyet ettiği ve Sevinç İnönü’yü çok üzen yalının icradaki satış işleminin durma nedeni borcun başka bir grup tarafından ödenerek temlik alınması oldu. Alınan bilgiye göre yapılan ödemeler ve faiz silinmesi sonucu dosyada 7 milyon 600 bin lirayı bulan borcu önceki gün Hüsnü Özyeğin’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Fiba Holding’e ait bir şirket olan Girişim Varlık Yönetimi A. Ş., Sevinç Hanım adına tasfiye halindeki Emlak Bankası’na ödedi. Vatan Gazetesi'nin haberine öre şirketin temlik altına aldığı borca dair en az bir yıl süre ile hiçbir işlem yapılmayacak.

Ölene kadar oturacak

Daha önce de satışa çıkan yalı için son olarak geçtiğimiz Ocak ayında Hüsnü Özyeğin’in oğlu olan Fiba Holding Yönetim Kurulu Üyesi Murat Özyeğin’in satın almak için harekete geçtiği iddia edildi. Murat Özyeğin’in 18 milyon dolarlık teklifinin yanı sıra Sevinç İnönü’ye bir jest yaparak ölünceye kadar Sevinç Hanım’ın yalıda oturmasını teklif ettiği de iddia edilmişti.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/inonunun-yalisi-son-anda-kurtuldu_109941.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!