Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Biraz Gecikti, 212 İstanbul'u Ağustosta Açacağız

Türkiye'nin en eski tekstil şirketlerinden Edip İplik'in İstanbul Güneşli'deki arsası 212 Alışveriş Merkezi olarak hizmete girecek. Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, inşaatın kriz sebebiyle biraz geciktiğini, AVM'yi bu yılın ağustos ayında açacaklarını söyledi. 230 bin metrekare kapalı alana sahip 212 İstanbul Alışveriş Merkezi'nin

Zaman Gazetesi
İnşaat Biraz Gecikti, 212 İstanbul'u Ağustosta Açacağız

Türkiye'nin en eski tekstil şirketlerinden Edip İplik'in İstanbul Güneşli'deki arsası 212 Alışveriş Merkezi olarak hizmete girecek. Akın Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Akın, inşaatın kriz sebebiyle biraz geciktiğini, AVM'yi bu yılın ağustos ayında açacaklarını söyledi. 230 bin metrekare kapalı alana sahip 212 İstanbul Alışveriş Merkezi'nin yatırım maliyeti 205 milyon Euro olarak hesaplanıyor.

Tekstil sektörünün son yıllarda kâr etmediğini belirten Akın, 2001 yılında Tekstilbank'taki çoğunluk hisselerini devredince, uzun bir arayış dönemi geçirmiş. Rusya ve Türk cumhuriyetlerine yönelik yatırım araştırmalarından olumlu bir sonuç alamayınca, gayrimenkullerine yönelik yatırımlar planlamaya başlamış. Edip İplik'in İkitelli Basın Ekspres Yolu üzerindeki arazisine dönem dönem talipliler de çıkmış. Alışverişe yönelik bir bölge olmaya başlayan İkitelli'ye 212 gibi bir projenin uygun düşüşeceğine inandıklarını belirten Akın "750 bin nüfusuyla ve 145 bin öğrencisiyle İstanbul'un en kalabalık dördüncü ilçesi olan Bağcılar'ın geleceğine inandık." diyor.

Akın, 212 İstanbul projesinin Sefaköy, Başakşehir ve İkitelli için de önemli bir merkez olacağını düşünüyor. 212'nin yanına yapılacak 40 katlı rezidans binasıyla bölgenin cazibe merkezi olacağını söyleyen Akın, pek çok arsa sahibinin de 212 İstanbul Alışveriş Merkezi'nin açılmasını sabırsızlıkla beklediğini vurguladı. Nuri Akın, Edip İplik'in halka açık olduğunu ve küçük hissedarların hakkını korumanın bir yolunun da arsaları değerlendirmek olduğunu belirtti. Halen Lüleburgaz'da Edip İplik'in 300 dönüm arsası olduğunu söyleyen Akın, gerekirse o arsayı da farklı amaçla değerlendirebileceklerini belirtiyor. Akın, İstanbul'da Çırpıcı Çayırı'nda 75 dönüm, Paşalimanı'nda 10 dönüm, Esenyurt'ta 32 dönüm ve Beylikdüzü'nde 100 dönüm arsalarının olduğunu söyledi. Arsaların maksimum değere eriştiğini ve proje olarak değerlendirilmezse bundan böyle değer kaybetmeye başlayabileceğini hatırlatan Akın, bu arsalar üzerinde önümüzdeki dönemde yeni projeler geliştirebileceklerini de açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-biraz-gecikti-212-istanbulu-agustosta-acacagiz_68134.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!