Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Dosyası Ankara'ya Gidiyor

İzmir’de faaliyet gösteren inşaat sektörü temsilcileri biraraya gelerek hükümetten sektörü canlandıracak adımlar atmasını istedi. Sektörde örgütlenmiş 14 sivil toplum kuruluşundan 40 temsilci, sorunlarının çözümü için hazırlayacakları raporu Ankara’ya iletecek. Talepler içinde inşaat malzemelerinde KDV’nin yüzde 18’den 8’e düşürülmesi, 1985’de

Hürriyet Gazetesi
İnşaat Dosyası Ankara'ya Gidiyor

İzmir’de faaliyet gösteren inşaat sektörü temsilcileri biraraya gelerek hükümetten sektörü canlandıracak adımlar atmasını istedi. Sektörde örgütlenmiş 14 sivil toplum kuruluşundan 40 temsilci, sorunlarının çözümü için hazırlayacakları raporu Ankara’ya iletecek. Talepler içinde inşaat malzemelerinde KDV’nin yüzde 18’den 8’e düşürülmesi, 1985’de yürürlüğe giren İmar Yasası’nın güncelleştirilmesi, sığınakların kaldırılması ve Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) sektöre olumsuz etkilerinin azaltılması gibi istekler öne çıkıyor.

İzmir Ticaret Odası (İTO) İnşaat Kurul Başkanı Necip Nasır, 2009’un ilk çeyreğinde sektörün yüzde 18 küçüldüğünü belirterek, "Bu bir önceki yılın eş dönemine göre  istihdamda yüzde 29, ciroda yüzde 12, üretimde yüzde 30 küçülme demek. Cumhuriyet tarihinin en ciddi küçülmesi" dedi.

Kimler katıldı?

Mövenpick Otel’de yapılan toplantıya İzmir Ticaret Odası, Ege Genç İşadamları Derneği, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği, İzmir Sanayici ve İşadamları Derneği, İzmir İşadamları Derneği, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği, Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Derneği Federasyonu, İzmir Genç İşadamları Derneği, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İnşaat Sanatkarları Odası, Mimar Mühendis Grubu, Karşıyaka Müteahhitler ve İşadamları Derneği ile İzmir İnşaat Müteahhitleri Derneği temsilcileri katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-dosyasi-ankaraya-gidiyor_72825.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!