Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Mühendisleri Eğitim Projesi Sürüyor

'İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP)' kapsamında yürütülmekte olan eğitim faaliyetlerinden biri olan ve inşaat mühendislerinin 6 Mart 2007 tarihinde yürürlüğe giren 'Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik' hakkında bilgi düzeylerinin artırılmasını amaçlayan eğitim programı devam ediyor.

yapi.com.tr'İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP)' kapsamında yürütülmekte olan eğitim faaliyetlerinden biri olan ve inşaat mühendislerinin 6 Mart 2007 tarihinde yürürlüğe giren 'Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik' hakkında bilgi düzeylerinin artırılmasını amaçlayan eğitim programı devam ediyor. Programda, Türkiye genelinde yaklaşık 3000 inşaat mühendisine  eğitim verilmesi hedefleniyor.Yapım ve denetim süreçlerinde yer alan inşaat mühendislerini hedefleyen program kapsamında bugüne kadar çeşitli illerde eğitim seminerleri düzenlendi. İstanbul ve Ankara’da başlayan eğitimler, geçtiğimiz Ekim ayında Bursa ve Van’da, Kasım ayında ise Elazığ ve Diyarbakır’da devam etti. Ekim ve Kasım ayında gerçekleştirilen eğitimlere yaklaşık 400 inşaat mühendisi katıldı. Aralık ayının sonuna kadar devam edecek olan eğitimler, sırasıyla Adana, İzmir ve Ankara’da devam edecek.

Eğitimler, İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zekai Celep ve Prof. ve Dr. Erkan Özer, Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. M. Nuray Aydınoğlu ve ODTÜ’den Prof. Dr. Haluk Sucuoğlu koordinatörlüğünde gerçekleştiriliyor.  İSMEP Projesi'nin C Bileşeninde yer alan 'Mühendislerin Eğitimi' faaliyeti, İstanbul Proje Koordinasyon Birimi ile uygulama kurumu olan Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Teknik Araştırma Uygulama Genel Müdürlüğü arasında 8 Haziran 2007 tarihinde imzalanan protokol kapsamında yürütülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-muhendisleri-egitim-projesi-suruyor_74798.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!