Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Mühendisliği Kurultayı Tamamlandı

İnşaat Mühendisleri Odasının (İMO) 28-29 Ocak 2012 tarihlerinde Ankara'da düzenlediği ''İnşaat Mühendisliği Kurultayı'' tamamlandı.

yapi.com.tr / AA
2 İnşaat Mühendisliği Kurultayı Tamamlandı

İnşaat Mühendisleri Odasının (İMO) 28-29 Ocak 2012 tarihlerinde Ankara'da düzenlediği ''İnşaat Mühendisliği Kurultayı'' tamamlandı.

Oda'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, davetli 558 delegeden yaklaşık 500 inşaat mühendisinin katılımıyla başlayan Kurultay'da inşaat mühendislerinin ''mevzuattan kaynaklı sorunları, çalışma yaşamına ilişkin sorunları, siyasal ekonomik ve toplumsal gelişmelerin meslek alanına yansımaları, mühendislikte kalite ve güvenilirlik'' gibi konulardaki önergeleri değerlendirildi.

İMO Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Harp, kurultayın açılışında yaptığı konuşmada, kurultay öncesinde yedi şubede tüm üyelerin katılımına açık bölgesel çalıştayların düzenlendiğini söyledi. İki gün süren kurultayda İMO'nun ortak aklının harekete geçirildiğini belirten Harp, ''Mesleğimiz ve toplumumuzun yararı için çıktığımız bu yolda, artan sorumluluklarımıza uygun bir çizgiye ve örgütlülüğe ulaşabilmemiz için ülkemizde değişen koşulları tanımlamamız ve mesleğimiz ile bağlantılarını doğru bir şekilde kurmamız gerekmektedir'' dedi.

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-muhendisligi-kurultayi-tamamlandi_90583.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • ''inşaat mühendisliğinin amacı,insan oğlunun yaşam koşullarını iyileştirmek, yaşama, sağlık ve mülkiyet haklarını her zaman korumaktır.'' ''inşaat mühendisi toplumun hizmetçisi, yaşam kalitesi ve kültürünün destekleyicisidir.'' ''inşaat mühendisi günümüzün ve geleceğin ihtiyaçlarını her daim teftiş ve analiz etmelidir.'' ''inşaat mühendisi bu ilkeleri sürekli olarak gözden geçirmeli ve bu ilkeler doğrultusunda çalışmaya devam etmelidir.'' YANITLA
  • Katılmaktan mutluluk duyduğum kurultayda İMO için önemli kararlar alındı. Bence önemli kararlardan birincisi; İMO meslek içi sorgulama yapılması için çalışmalar yapacak olmasıdır. İkinci önemli karar ise İMO 5 yıllık (2013-2018) Stratejik Plan ve Eylem Planı çalışmalarına başlayacak olmasıdır. Diğer bir önemli karar da meslek etik kurallarının belirlenmesi ve İMO Etik Kurulu'nun kurulması kararıdır. Önemli diğer bir karar ise "İnşaat Mühendisliği Meslek Yasası" oluşturulması çalışmalarının başlatılması kararıdır. YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!