Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

"KDV Oranındaki Adaletsizlik...

İnşaat Sektörü, 2012 Yılında Büyüme Bekliyor

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneğinin (İMSAD) ''Ekonomi Beklenti Anketi''ne katılan üyelerin yüzde 69'unun inşaat sektöründe büyüme beklentisi yüzde 4-6 ve üzeri. Alüminyum, aydınlatma, cam, çatı, boru, boya, çimento, demir-çelik, gaz beton, harç, ısıtma-soğutma-havalandırma, katkı malzemeleri, kilit, pencere, plastik inşaat malzemeleri,

yapi.com.tr / AA
İnşaat Sektörü, 2012 Yılında Büyüme Bekliyor

İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneğinin (İMSAD) ''Ekonomi Beklenti Anketi''ne katılan üyelerin yüzde 69'unun inşaat sektöründe büyüme beklentisi yüzde 4-6 ve üzeri. Alüminyum, aydınlatma, cam, çatı, boru, boya, çimento, demir-çelik, gaz beton, harç, ısıtma-soğutma-havalandırma, katkı malzemeleri, kilit, pencere, plastik inşaat malzemeleri, prefabrik yapı elemanları, seramik, seramik sağlık gereçleri, vitrifiye, yalıtım, yapı kimyasalları ve tuğla-kiremit sektörlerinden alınan görüşler, 2012 yılında sektörün genel beklentisinin ''iyimser'' olduğunu ortaya koydu.

İMSAD üyelerinin yüzde 86'sı Türkiye ekonomisinin 2012 yılında yüzde 3-5 ve üzerinde büyüyeceğini, büyük bölümü sektörde ciroların önceki yıla göre artmaya devam edeceğini öngörüyor.

Sektörde 2012 yılında en büyük belirsizlik unsuru döviz kurlarının seyri olurken, üyelerin yüzde 69'unun inşaat sektöründe büyüme beklentisi yüzde 4-6 ve üzerinde.

İnşaat sanayinin büyümesi için yapılabilecekler, yeni finansman, teşvik araçları sunulması, KDV, istihdam ve vergi yüklerinin azaltılması, Özel sektör inşaat yatırımlarının desteklenmesi, elektrik ve doğalgaz maliyetlerinin düşürülmesi, yeni ihracat pazarlarının teşvik edilmesi ile tapu harçlarının indirilmesi şeklinde sıralanıyor.

Ankette kentsel dönüşüm planları ve depremle ilgili yasal altyapı ve eylemlerin hayata geçirilmesinin önemi de vurgulandı.

ETİKETLER: ekonomi kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektoru-2012-yilinda-buyume-bekliyor_90781.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!