Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İnşaat Sektörü Finansal Değişime Hazır mı?

KPMG Türkiye INTES işbirliğiyle gerçekleştirilen “İnşaat Sektöründe Finansal Değişime Hazırlık” çözüm arama konferansı geçtiğimiz yıllarda hızlı bir büyüme gösteren inşaat sektörünü yeni Türk Ticaret Kanunu, Basel II ve yeni düzenlemeler özelinde değerlendirdi.

yapi.com.tr
İnşaat Sektörü Finansal Değişime Hazır mı?

KPMG Türkiye ve INTES işbirliğiyle gerçekleştirilen “İnşaat Sektöründe Finansal Değişime Hazırlık” çözüm arama konferansı geçtiğimiz yıllarda hızlı bir büyüme gösteren inşaat sektörünü yeni Türk Ticaret Kanunu, Basel II ve yeni düzenlemeler özelinde değerlendirdi. Konferansta inşaat sektöründe uluslararası muhasebe standartlarına uyumluluk, birleşme ve satınalmalar ile KPMG tarafından gerçekleştirilen araştırmalar ışığında gelecekte sektörü nelerin beklediği de değerlendirildi.

Dünyanın en büyük denetim, vergi ve danışmanlık firmalarından KPMG’nin 18 Şubat 2008, Pazartesi günü INTES (Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası) işbirliğinde gerçekleştirdiği “İnşaat Sektöründe Finansal Değişime Hazırlık” çözüm arama konferansında bu sene de çok önemli konular gündeme getirildi. INTES tarafından 6 yıldır düzenlenen ve bu sene KPMG Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirilen konferansta, KPMG Türkiye tarafından inşaat sektörünün finans dünyasındaki değişimlere uyumunun nasıl sağlanacağı, araştırmaların bu konudaki sonuçları ve sektördeki büyük birleşme ve satınalmalar gibi çok önemli sunumlar yapıldı.

Arslan Kaya

İnşaat sektörünün profesyonelleri ve bürokratların büyük ilgi gösterdikleri arama konferansında açılış konuşmasını KPMG Ankara Başkanı Arslan Kaya yaptı. Açılış konuşmasının ardından saat 10.15’de başlayan konferansta KPMG Vergi Direktörü Servet Özkök “Yeni Türk Ticaret Kanunu Taslağı’nın İnşaat Sektörüne Beklenen Etkileri”, KPMG Türkiye Denetim Ortağı Nesrin Tuncer “Finansal Raporlamada Değişime Hazırlık: Uluslararası Muhasebe Standartları (UMS) 11 İnşaat Sözleşmeleri”, KPMG Türkiye Denetim Müdürü İsmail Ünal “KPMG’nin Dünya Genelinde İnşaat Sektörüne Yönelik Yaptığı Araştırmaların Sonuçları”, KPMG Türkiye Denetim Ortağı Murat Alsan “Yeni Düzenlemeler – Basel II’nin Sektöre Etkileri” ve KPMG Türkiye Kurumsal Finansman Ortağı Hande Şenova “İnşaat Sektöründe Birleşmeler ve Devralmalar” konulu birer sunum yaptılar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/insaat-sektoru-finansal-degisime-hazir-mi_59613.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!